“Oskara” balvu ceremonijā triumfē filma “Viss visur vienlaikus”ASV Kinoakadēmijas jeb "Oskara" balvu ceremonijā triumfējusi filma "Viss visur vienlaikus" (Everything Everywhere All at Once), kas saņēmusi kopumā septiņas "Oskara" statuetes, tostarp kā gada labākā pilnmetrāžas filma.

Filma vēsta par veļas mazgātavas īpašnieci Evelīni, kas ne pārāk spīdoši orientējas finansēs un ir nonākusi nodokļu inspektores nežēlastībā. Kādā no vizītēm nodokļu departamentā notiek neparastas lietas - Evelīnas vīrs apgalvo, ka nemaz nav viņas laulātais, bet gan ieradies šeit no paralēlās pasaules. Negaidītu notikumu virkne piedāvā sievietei ieskatīties paralēlās pasaulēs un atklāj dažādus scenārijus, kā būtu izvērtusies viņas dzīve, ja viņa jaunībā būtu pieņēmusi citus lēmumus.

Filma saņēmusi "Oskaru" kategorijā "Labākā filma", un tās režisori un scenārija autori Dens Kvans un Denjels Šeinerts ieguvuši "Oskaru" kategorijā "labākais režisors". Savukārt Mišela Jeo par lomu filmā "Viss visur vienlaikus" saņēmusi "labākās aktrises" balvu.Džonatans Ke Kvans par lomu "Viss visur vienlaikus" saņēmis "Oskaru" kategorijā "Labākā otrā plāna aktieris" un Džeimija Lī Kērtisa par tēlojumu šajā pašā filmā ieguvusi "Oskaru" kategorijā "Labākā otrā plāna aktrise".

Filma ieguvusi balvu arī kategorijā "Labākais oriģinālais scenārijs".

Savukārt "Labākā aktiera" balva tikusi Brendanam Freizeram par lomu filmā "Valis", bet četrus "Oskarus" saņēmusi kara drāma "Rietumu frontē bez pārmaiņām". Savukārt par labāko dokumentālo filmu atzīta filma "Navaļnijs".

Savukārt pasaulslavenā meksikāņu režisora Giljermo del Toro veidotā multfilma "Pinokio" saņēma "Oskaru" kā labākā animācijas filma.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas