Aicina apbalvojumam pieteikt kultūrizglītības nozarē talantīgos bērnus, jauniešus un skolotājusKultūras ministrija aicina pieteikt apbalvojumam bērnus un jauniešus vecumā no 10 līdz 25 gadiem, kuri 2020. gadā guvuši nozīmīgus panākumus starptautiskos konkursos, skatēs un izstādēs.

Ar augstāko apbalvojumu kultūrizglītības nozarē – Kultūras ministrijas apbalvojumu tiek novērtēti Latvijas bērnu un jauniešu sasniegumi starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs iepriekšējā kalendārajā gadā mākslas un dizaina, mūzikas un dejas nozarēs. Apbalvojuma pretendenti ir arī pedagogi un koncertmeistari, kuri gatavojuši bērnus un jauniešus starptautiskajiem konkursiem, izstādēm un skatēm, kurās iegūtas godalgotas vietas.

Kultūras ministrijas apbalvojums tiek piešķirts ik gadu kopš 1998. gada. Balvas piešķiršanas norisi nodrošina Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC). Pērn par panākumiem 2019.gadā apbalvojumu saņēma 46 audzēkņi, kā arī viņu pedagogi un koncertmeistari no 18 izglītības iestādēm.

Pieteikumu pieņemšana līdz 2021. gada 25. februārim. Pieteikumi jāiesniedz Latvijas Nacionālajā kultūras centrā personīgi vai jānosūta pa pastu (Kultūras ministrijas Balvas konkursam, LNKC, Pils laukums 4, Rīga, LV-1050). Informācija par pieteikumu iesniegšanu pieejama KM tīmekļvietnē un LNKC tīmekļvietnes Kultūrizglītības sadaļā.

Balvu pasniegšanas ceremonija ir plānota 2021. gada 29. aprīlī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā reizē ar LNKC iedibinātās Cimzes balvas pasniegšanu izcilākajiem kultūrizglītības pedagogiem. Reaģējot uz mainīgo epidemioloģisko situāciju valstī, pasākuma norises datums un formāts var tikt mainīts.

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas