Atklās Rutas Appenas gleznu izstādi “Pa ceļam uz Dauderiem: ainavas un ziedi”Svētdien, 1. martā, plkst. 16.00, ikviens interesents aicināts uz Rutas Appenas gleznu izstādes “Pa ceļam uz Dauderiem: ainavas un ziedi” atklāšanu LNVM Dauderu nodaļā (Zāģeru ielā 7, Rīgā).

Jaunajā izstādē māksliniece izrādīs savas mīļākās ainavas un ziedus.

Rutai Appenai tuvs ir kādreizējā britu premjerministra Vinstona Čērčila, kurš, cita starpā, arī lieliski gleznojis, izteikums: “Lai kādas rūpes būtu atnesusi diena, lai cik biedējoša būtu nākotne, tiklīdz sāk dzimt glezna, visas raizes atkāpjas, galvā tām nav vietas. Rūpes aiziet ēnā un izgaist tumsā. Pat laiks godbijīgi atkāpjas malā.”

Māksliniece gleznot sākusi sev pašai ļoti smagā dzīves posmā un guvusi no tā gan sirdsprieku, gan dziedinājumu. Tā bijusi kā krāsu terapija, pagrieziena punkts, kas izmainījis viņas dzīvi un pavērusi skatu uz agrāk nepamanītām, neieraudzītām detaļām. Līdz ar pievēršanos mākslai Ruta Appena iesākusi jaunu posmu savā esībā, par savu moto pieņemot vēlējumu “dzīvo un priecājies par dzīvi!”. Viņa uzskata, ka ikvienā cilvēkā no dabas ieliktas mākslinieka spējas, tās tikai jāpamodina.

Māksliniecei gleznošana ir nebeidzams izziņas un radīšanas process, skaistā meklējumi gan dabā, gan cilvēkos; tas ir kā pētniecības projekts, kurā ilgi lolotās un rūpīgi pārdomātās domas tiek iemūžinātas gleznā. Savukārt jau radīto gleznu kolekciju var uzlūkot kā dienasgrāmatu, kurā redzami gan lielu pārmaiņu, gan ikdienas noskaņojumu, gan ceļojumu atspulgi. Māksliniece savos darbos atklāj meditatīvo, koncentrējas uz iekšējā spēka un skaistuma atklāsmi. Darbus raksturo spilgta krāsu gamma, gaismas un ēnas saspēle, smalkas noskaņu nianses un detaļas. Visvairāk Rutu Appenu glezniecībā interesē Latvijas ainava – daudzveidīga, dzīva un iedvesmojoša.

Aicinot ceļot uz izstādi “Dauderos”, māksliniece atgādina: “Ceļojot nav svarīgs attālums, bet gan galamērķis, iekšējā enerģija, kas šo ceļu piepilda ar jaunām emocijām, sajūtām un sirds siltumu. Atļauj sev nedaudz novirzīties no ikdienas ceļa, lai nepalaistu garām kādu jaunu un iepriekš neredzētu atradumu!”

Māksliniece atzīst, ka “Dauderi” viņai nozīmē ko īpašu un cer, ka apmeklētāji izstādi baudīs kā aizrautīgu ceļojumu pa dabas ainavām, gleznās sajutīs ziedu klēpju smaržu, novērtēs skaisto Sarkandaugavas namu.

Izstāde “Dauderos” būs apskatāma līdz 29. martam.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas