“Dauderos” būs apskatāma mākslinieces Gitas Palmas gleznu izstāde “Apvedceļš”No 17. jūnija līdz 17. jūlijam Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļā būs apskatāma mākslinieces Gitas Palmas gleznu izstāde “Apvedceļš”. Tajā apskatāmie darbi atspoguļos pēdējos astoņos gados nemainīgo autores daiļradē: māksliniece gleznojusi Latvijas dabu un transportlīdzekļus, kas “portretēti” vai iekļauti ainaviskās kompozīcijās.

Darbu šķietami ikdienišķās tematikas izvēli pamato autores novērojums, ka ikdienas skrējienā cilvēki sev apkārt gandrīz neko nevērtē kā uzmanības vērtu. Turpretī gleznās, mākslas valodā apstādinātais mirklis vai detaļa pēkšņi saista ar savu pievilcības spēku. Tādēļ autore mudina izstādes apmeklētājus aizdomāties, pasapņot, atcerēties kādu tiem nozīmīgu dzīves notikumu, un labprāt arī uzklausa atziņas par gleznās saskatīto.

Gita Palma ir absolvējusi Jēkabpils Mākslas skolu, vēlāk Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu (tagadējā PIKC NMV Jaņa Rozentāla mākslas skola). Tālākajās studiju gaitās ir ieguvusi bakalaura grādu mākslās, pašlaik studē Latvijas Universitātes Pedagoģijas, Psiholoģijas un Mākslas fakultātē, lai iegūtu vizuālās mākslas skolotājas izglītību.

Kopš 2012. gada Gita Palma piedalās dažāda mēroga, tostarp reģionālās izstādēs; veidojusi personālizstādes, bijusi līdzdalīga vairākās grupu izstādēs. Divas gleznas patlaban eksponētas arī žūrētajā izstādē „Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Darbi tiek gleznoti eļļas tehnikā uz audekliem, kartoniem, preskartoniem un koka. Būtiska mākslinieciskā rokraksta iezīme ir lakoniskās līnijas un izteiksmīga krāsa, pat toņu sterilitāte.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas