Infektologs: Mazo klašu klātienes mācības varētu būt viens no pirmajiem pasākumiem, ko atļautMazo klašu mācību atsākšana klātienē varētu būt viens no pirmajiem pasākumiem, ko atļaut, intervijā LTV raidījumā "Rīta panorāma" sacīja infektologs Uga Dumpis.

"Mēs esam vienā no sliktākajām situācijām Eiropas Savienībā, pagājušajā nedēļā mums ir tikai ļoti neliels uzlabojums uz citu valstu fona. Jāievēro esošie ierobežojumi pēc būtības," sacīja Dumpis.

Pēc viņa teiktā, par Latvijā noteikto ierobežojumu mazināšanu Covid-19 saslimstības mazināšanai var runāt tikai tad, kad būs mazinājusies cilvēku saslimšana ar šo slimība: "Daudzas nozares šobrīd nestrādā ar pilnu jaudu, jo mums ir jāsamazina saslimstība. Tad, kad tā samazināsies līdz pieņemamiem skaitļiem, tad var runāt par kaut kā uzmanīgu vaļā vēršanu. Saslimstība ir ļoti augsta. Jebkura tikšanās telpā ilgāk par 15 minūtēm nav droša."

"Mazo klašu klātienes mācības varētu būt viens no pirmajiem pasākumiem, ko atļaut. Bet saslimstībai, manuprāt, būtu vēl ievērojami jāsamazinās, lai varētu runāt par drošu došanos uz skolu. Varbūt varētu runāt par reģionālo pieeju. Bet tas rūpīgi jāizvērtē," sacīja Dumpis.

Mācības klātienē varētu atsākt, kad 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā ir 200. Latvijā pašlaik tas ir 548,6.

Savukārt runājot par vakcinēšanos, infektologs pauda, ka "šī skeptiskā attieksme pret vakcīnām nav nekas jauns. Esmu optimists tādā ziņā, ka cilvēki sapratīs šo nozīmīgumu un mēs panāksim labāku sadarbību. Būs vajadzīgas mērķtiecīgas kampaņas dažādās cilvēku grupās, lai interesi par vakcināciju palielinātu."

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas