Jau šonedēļ kinoteātros visā Latvijā – Jāņa Norda filma “Ar putām uz lūpām”Jau šo piektdien, 10. novembrī, plkst. 18.30 kinoteātrī Splendid Palace pirmizrādi piedzīvos ilgi gaidītais Jāņa Norda attiecību trilleris “Ar putām uz lūpām”. Filma ārpuskonkursa kārtā tiks izrādīta kinofestivāla Lielais Kristaps ietvaros un uz ekskluzīvo seansu, kurā varēs satikt gan filmas režisoru, gan aktierus, vēl ir pieejamas biļetes. Uzreiz pēc pirmizrādes skatītāji varēs novērtēt Jāņa Norda jaunāko veikumu kinoteātros Rīgā un visā Latvijā.

Filmas veidotāji atklāj, ka filmēšana notikusi diezgan ierastās lokācijās Latvijā un Lietuvā, taču talantīgajam režisoram ir izdevies ierasto Baltijas ainavu parādīt no cita skatu punkta, kas spēs pārsteigt ikvienu vērīgu skatītāju. Tāpat režisors atklāj, ka filmēšanas tapšanā kopā piedalījušies 340 cilvēki, deviņi suņi un trīs mežacūkas. Filmēšanas grupa laukumā pavadījusi nepilnas 40 dienas jeb vairāk nekā 500 stundas, taču kopējais filmas veidošanas process aizņēmis aptuveni trīs gadus.

Filmas galveno lomu atveidotāji ir Vilis Daudziņš un Ieva Puķe. Pārliecinošā kino debijā sevi pierāda arī jaunā Nacionālā teātra zvaigzne Raimonds Celms.

„Tā kā neesmu redzējis filmu, ar nepacietību gaidu piektdienu, kad ieraudzīšu gala rezultātu. Filmēšanas laukumā saskāros ar nopietnu profesionālu izaicinājumu – manis atveidotajam varonim Didzim ir tikai viena kāja. Lai arī viņš spēj brīvi pārvietoties ar protēzi, man nācās ilgstoši trenēties, lai spētu atdarināt specifisko gaitu. Man noteikti būs interesanti redzēt arī poļu specefektu meistaru darba galarezultātu, jo zinu, ka filmā ir vairāki kadri, kur Didzis redzams bez protēzes,” norāda aktieris Vilis Daudziņš, Ar putām uz lūpām galvenās vīriešu lomas atveidotājs.

Ar putām uz lūpām stāsta par Didzi – bijušo policistu un kaujas suņu treneri, kurš dažu dienu laikā nonāk neapskaužamā situācijā – viņš tur aizdomās sievu par neuzticību, kamēr viņa mīļotie suņi inficējas ar kādu bīstamu slimību.

Režisora iepriekšējā filma “Mammu, Es Tevi Mīlu” guva plašu Latvijas skatītāju atzinību, kā arī tika apbalvota vairākos nozīmīgos pasaules kinofestivālos un ieguva balvu Lielais Kristaps kā labākā spēlfilma. Šogad Ar putām uz lūpām Latvijas Nacionālajā kinofestivālā tiek izrādīta ārpus konkursa, jo vēl nav piedzīvojusi pasaules pirmizrādi, kas plānota nākamā gada sākumā.

“Ar putām uz lūpām” ir Latvijas, Lietuvas un Polijas kopražojums. Tā veidota pēc amerikāņu scenārista Meta Goseta darba Origin of Species motīviem. Filmas režisors un scenārists ir Jānis Nords. Filmas veidošanā piedalās arī amerikāņu operators Tobias Datums (Tobias Datum), lietuviešu mākslinieks Netijus Narmontas, poļu grima māksliniece Agņeška Hodovana (Agniezska Hodowana), montāžas režisore Agņeška Glinska (Agnieszka Glińska).

Filmu producē studija Tasse Film un producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas