Jaunmoku pils svinēs 110 gadu jubilejuJaunmoku pils ar dažādiem pasākumiem 13.augustā svinēs 110 gadu jubileju.

No pulksten 12 pils teritorijā darbosies zaļais amatnieku tirdziņš, radošās darbnīcas visai ģimenei, 10.gadsimta sākuma fotosalons "Kā sendienās". Būs arī atrakcijas un rotaļas ar folkloras grupu "Milzkalnieki" un vizināšanās ar elektromobili pa Jaunmoku pils parku. Tāpat varēs apskatīt antīko fotoaparātu izstādi, telekomunikāciju izstādi "Senais un mūsdienīgais" un izstādes "Jaunmoku pils vēstures lappuses" un "Rīgas skati Jaunmoku pils krāsns podiņos".

Svinībās būs arī teātra un pūtēju orķestru priekšnesumi, kā arī mēmais kino, Liepājas cirka izrāde un vairāki koncerti.

Savukārt plkst. 16 paredzēta pīļu medību improvizēta atklāšana.

Vakarpusē plkst. 20 zaļumballi sāks spēlēt orķestris "Bellacord", bet plkst. 22.15 būs svētku salūts, pēc kura turpināsies zaļumballe.

Jaunmoku pils uzcelta 1901.gadā pēc arhitekta Vilhelma Bokslafa projekta kā Rīgas pilsētas mēra Džordža Armitsteda medību pils. Armitsteds Jaunmoku pilī saimniekoja līdz 1904. gadam. Pēc tēva nāves viņš savā pārziņā pārņēma Rindzeles muižu, tāpēc Jaunmoku pils tika pārdota Brinkenu dzimtai. Pēc tam pilij mainījās vēl daži īpašnieki.

Otrā pasaules kara laikā pili izmantoja gan krievu, gan vācu armija. Kara sākumā pilī bija ierīkota krievu seržantu skola, tad vācu raidstacija, bet kara beigu posmā – vācu kara hospitālis.

No 1992.gada pils apsaimniekotājs ir Valsts medību saimniecība un no 2000. gada – valsts akciju sabiedrība "Latvijas valsts meži".

Avots: nra.lv

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas