Jūlijā kultūrtelpās “Stropi” notiek Imantam Ziedonim veltīti pasākumiJūlijs Rīgas kultūrtelpās “Stropi” pasludināts par “Z” mēnesi, jo vairāki pasākumi tapuši sadarbībā ar Imanta Ziedoņa muzeju un veltīti dzejnieka daiļradei, tajā skaitā sarunas ar sabiedrībā zināmām personībām, pārgājieni ar vietējās apkārtnes izzināšanu, iespēja iepazīt ekspozīciju no I. Ziedoņa muzeja krājumiem un koncerti.

“Ziedoņa muzejs ir ceļš un viens no garākajiem dzejnieka Imanta Ziedoņa dzīves ceļiem ir vijies cauri Rīgai - 50 gadu garumā viņš ir dzīvojis Rīgā, iesaistījies tās notikumos, kultūras un sabiedriskajā dzīvē. Arī mēs, Ziedoņa muzejs, vēlamies iesaistīties Rīgas kultūras dzīves notikumos, lai dalītos ar Ziedoniskajām vērtībām un iepazīstinātu rīdziniekus ar Ziedoņa atstāto literāro mantojumu. Visa jūlija garumā, kultūrtelpās Stropi, varēs iepazīt gan Ziedoņa muzeju un tā krājumu, gan piedalīties savas apkaimes pētīšanā un muzeja veidošanā.” stāsta Dace Zariņa, Ziedoņa muzeja vadītāja

Kultūrtelpas “Mans Mežaparks”, kas atrodas Atpūtas ielas un Jančevska prospekta krustojumā, apmeklētāji uz dzejniekam veltītiem pasākumiem aicināti katru trešdienas vakaru. Jūlijā kultūrtelpā ikvienam būs iespēja tikties ar apbalvojuma “Laiks Ziedonim” vizionāri Ilgu Reiznieci. Bez tam “Stropā” varēs lasīt Imanta Ziedoņa grāmatas, apskatīt dzejnieka muzeja ekspozīcijas krājumus un ar dažādām aktivitātēm iepazīt tuvējo apkaimi. “Z” mēnesis Mežaparkā izskanēs ar grupas “Tautumeitas” koncertu.

Savukārt kultūrtelpā “Mans Ķengarags”, kas atrodas Mazjumpravas muižas teritorijā, katru ceturtdienu notiks kāds īpašs pasākums veltīts Imantam Ziedonim. „Stropā” jūlijā būs iespēja ikvienam interesentam tikties ar apbalvojuma “Laiks Ziedonim” vizionāri Aiju Melli. Kultūrtelpas apmeklētāji varēs iesaistīties arī vietējās apkaimes izzinošās aktivitātēs, iepazīt Imanta Ziedoņa daiļradi, pārlapojot autora grāmatas, kā arī redzēt ekspozīciju no dzejnieka muzeja krājumiem. “Z” mēnesis Ķengaragā noslēgsies ar grupas “Imanta Dimanta un draugi” koncertu.

“Z” mēneša aktivitāšu programma kultūrtelpās “Stropi” pieejama tīmekļa vietnēs www.kultura.riga.lv sadaļā „Aktuāli” un www.riga.lv sadaļā „Latvijai 100”, kā arī sociālā tīkla facebook.com/kulturtelpasstropi kontā.

Radošās kultūrtelpas “Stropi” ir viens no Latvijas valsts simtgades projektiem, kas iekļauts galvaspilsētas programmā. Sezonas laikā “Stropos” kopumā notiks vairāk nekā 70 kultūras, mākslas, izklaides, aktīvā dzīvesveida un sporta pasākumi. Iedzīvotāji varēs apmeklēt gan koncertus un dzejas lasījumus, gan diskusijas ar sabiedrībā pazīstamiem dažādu nozaru speciālistiem. Varēs piedalīties mākslinieku plenēros, iesaistīties daudzveidīgos pasākumos, kas būs adresēti bērniem, kā arī līdzdarboties citās radošajās un sporta aktivitātēs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas