JVLMA un LMT Gada balvu 2020 saņem trīs mācībspēki un trīs studējošie18. februārī tika pasniegts Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ nozīmīgākais apbalvojums – JVLMA un SIA “Latvijas Mobilais Telefons” /LMT/ Gada balva 2020. Virtuālajā pasniegšanas ceremonijā, ko bija iespējams vērot tiešraidē JVLMA “Youtube” kanālā un lietotnē LMT “Straume”, kā arī internetā, pirmo reizi plašākai publikai tika atklāti personību vārdi, kuri 2020. gadā izcēlušies ar unikāliem un radošiem risinājumiem studijās, mākslinieciskajā jaunradē un pētniecībā.

Šogad, pateicoties LMT atbalstam, apbalvojumu saņēmuši trīs JVLMA mācībspēki - asociētā profesore, flautiste Ilona Meija, profesore, muzikoloģe Lolita Fūrmane un lektore, koncertmeistare Ilze Dzērve, un trīs JVLMA studējošie - komponists Edgars Mākens, vijolnieks Andrejs Jegorovs un diriģents Aivis Greters.

Gada balva tika iedibināta 2004. gadā – JVLMA 85. dzimšanas dienā. Sākotnēji tā tika piešķirta Mūzikas akadēmijas studentiem par radošo aktivitāti un izciliem panākumiem mūzikā, savukārt gadu vēlāk, 2005. gadā, par izcilu pedagoģisko un radošo darbu to saņēma arī kāds no akadēmijas mācībspēkiem. 2017. gadā šis apbalvojums ieguvis LMT vārdu un šodien godina visu Mūzikas akadēmijā pārstāvēto jomu sasniegumus.

Izceļot Gada balvas nozīmi, LMT prezidents Juris Binde akcentē: "Kultūrai un tehnoloģijām ir daudz vairāk kopīga, nekā mēs spējam iedomāties. Gan vienā, gan otrā ir runa par jaunradi, par zinātkāri, par tiekšanos uz izcilu sniegumu, kas kalpotu cilvēkiem un ļautu veidot augstvērtīgāku vidi, kurā mēs dzīvojam. Apsveicu visus 2020. gada Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un LMT Gada balvas laureātus un novēlu, lai šī balva ir jauns izaicinājums katram no jums, lai sevi pilnveidotu, meklētu arvien ko jaunu un sasniegtu jaunu izcilības pakāpi."

Līdz šim “Gada balvu jaunajam mūziķim” saņēmušas tādas atpazīstamas personas kā starptautisku vērienu ieguvusī komponiste Anna Ķirse, Lielās mūzikas balvas 2019 laureāts nominācijā “Gada jaunais mākslinieks” Aigars Raumanis, Berlīnes Filharmonijas kontrabasists Gunārs Upatnieks, sitaminstrumentu virtuozs un komponists Rihards Zaļupe, pianisti Georgijs un Andrejs Osokini un citi Latvijas kultūrtelpā pazīstami vārdi. Savukārt ar “Gada balvu labākajam mācībspēkam” apbalvota pianiste Herta Hansena, komponiste Selga Mence, JVLMA mūsdienu mūzikas festivāla “deciBels” sirds un dvēsele Rolands Kronlaks, un daudzi citi.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas