Kinoteātris “Splendid Palace” sezonu slēgs ar ŠekspīruNoslēdzot savu 95. jubilejas sezonu, kinoteātris “Splendid Palace” ir sagādājies saviem skatītājiem vēl nebijušu pārsteigumu – šoreiz sezona tiks slēgta ar Šekspīra operas un kino sajūtu ballīti- “Vasaras nakts ar Šekspīru”.

Šajā vakarā viesiem būs iespēja izvēlēties starp diviem Šekspīra meistardarbiem – klasisko Baza Lurmena 1996. gada filmu “Romeo+Juliet” ar Leonardo Di Kaprio un Klēru Deinsu galvenajās lomās vai tiešraidi no Vīnes valsts opernama – Džuzepes Verdi “Otello” pirmizrādi, kurā galveno lomu izpildīs Aleksandrs Antoņenko.

Papildus, visiem Šekspīra cienītājiem būs iespēja iejusties tā laika atmosfērā, izbaudot kinoteātra pagalmā uzburtā Veronas dārza noskaņas.

Eksistē mīts, ka Šekspīrs būtu bijis labs kino scenārists, ja vien nebūtu dzīvojis daudzus gadsimtus pirms kino dzimšanas. Ne velti visas viņa slavenākās lugas ne vien ik gadu no jauna iestudē pasaules teātros un opernamos, bet arī regulāri ekranizē.

Kinoteātra “Splendid Palace” kuratore Daira Āboliņa stāsta: “Kinoteātris “Splendid Palace” noslēgs sezonu ar Šekspīra nakti. Tas nozīmē: kaislības, kuras ir izaicinājums pāri gadsimtiem, mīlestība, kura ir stiprāka par nāvi un māksla, kura nenoveco. Šekspīrs visos laikos literatūras pētniekiem un režisoriem ir bijis grūta mīkla. Sākot ar to - vai viņš vispār pats rakstījis savas lugas un, beidzot ar to, kā tās atbilst ne tikai XVI vai XVII gadsimtiem, bet kādas kritiķu un skatītāju vētras šie vēstījumi spējuši izsaukt arī XX. un XXI. gadsimtā. “

Vasaras nakts ar Šekspīru kinoteātrī “Splendid Palace” sola emocijas, noskaņas un pārsteigumus gan uz ekrāna, kinoteātra pagalmā, kurš uz vienu vakaru pārvērtīsies par Veronas dārzu.

Filma “Romeo +Juliet”  (sadarbībā ar un kinoprojektu “Kino Kults”)

Mēs, protams, zinām, ka “Nav skumjāka stāsta par šo - tas stāsts par Džuljetu un viņas Romeo”… Bet vienlaikus nav nekā romantiskāka, jauneklīgāka, trauslāka un patiesas jūtas izstarojošāka par šo slaveno lugu. Austrāliešu režisora Baza Lūrmena filma “Romeo + Džuljeta” (1996) ir modernisma paraugs, saglabājot Šekspīra garu. Filma bija savam laikam tik drosmīgi novatoriska, ka kritiķi nekautrējās to saukt par nodevām MTV estētikai un tajā pašā laikā apbrīnot. Jauniņais Leonardo Di Kaprio kļuva par visas pasaules pusaudžu meiteņu pielūgsmes elku. Tagad meitenes ir ļoti pieaugušas, tāpat kā viņu Romeo, bet atgriezties filmas emocijās ir satraucoši, un šī filma tiek uzskatīta par 90. gadu kino klasiku.

Tiešraide no Vīnes valsts opernama - Džuzepes Verdi “Otello” pirmizrāde.

1887. gadā pēc ilgāka darba perioda Verdi nāca klajā ar savu Otello. Pretēji citām populārām Verdi operām, Otello iekļāva Vīnes operas repertuārā gandrīz tūlīt pēc pasaules mēroga pirmizrādes 1888. gadā. Kopš tā laika Vīnes Valsts opera ir gandrīz 500 reižu izrādījusi Verdi pēdējo operu septiņos dažādos iestudējumos. Šai drūmajai drāmai tagad ir sniegta vēl viena interpretācija, šoreiz skatuves režisora Adriāna Nobla skatījumā, un galveno lomu izpilda neatkārtojamais Aleksandrs Antoņenko, kurš šobrīd intensīvi strādā pie šīs lomas.

Biļetes uz pasākuma seansiem iespējams iegādāties kinoteātra kasē un www.splendidpalace.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas