Kultūras platformā „Nabaklab” skatāmas divas starptautiskas komiksu mākslas izstādes

No 12. janvāra līdz 12. februārim kultūras platformā "Nabaklab" skatāmas divas starptautiskas komiksu mākslas izstādes "Nordicomics" un "Naturegraffix", ko piedāvā komiksu žurnāls "kuš!". Izstādes atklāšana notiks 11. janvārī plkst. 19.00.

"Nordicomics" ir ceļojoša Baltijas un Skandināvijas jauno komiksu mākslinieku izstāde, kurā Latviju pārstāv Oskars Pavlovskis un Mārtiņš Zutis. Izstādes ietvaros no 7. līdz 10. februārim notiks komiksu darbnīcas Latvijas un ārvalstu komiksu māksliniekiem no Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Dānijas, kurās kopā tiks radīti grafiskie stāsti par Rīgu."Naturegraffix" ir jauna starptautiska komiksu antoloģija, kas iznāks reizi gadā. Tajā publicētajos vizuālajos stāstos mākslinieki pēta un atklāj dabas un cilvēku savstarpējās attiecības. Rīgā būs skatāmi darbi no nupat sagatavotā pirmā izdevuma "Ekoloģija pret urbānismu", kurā apkopoti Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Beļģijas, Vācijas, Latvijas un Igaunijas mākslinieku komiksi. Latviju pārstāv Endrju, Rūta Briede, Maija Līduma, Mārtiņš Zutis, Oskars Pavlovskis, Kristians Brekte, Dace Sietiņa un Kristofers Reidzāns.

"Naturegraffix" ietvaros, 11. janvārī pirms izstādes atklāšanas, "Nabaklab" notiks komiksu darbnīca, kurā piedalīties aicināts ikviens interesents. Darbnīcas norises laiks no plkst. 14.00 līdz 18.00.

Izstādi 8. februārī noslēgs komiksu cīņas, kurās zīmēšanas spēkiem mērosies izstādē pārstāvētie mākslinieki.

Avots: svetkulaiks.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas