Lembergs: Attālinātās mācības cērt robus skolēnu zināšanās – mācību gads ir jāpagarinaJaunāko klašu pārbaužu darbu rezultāti apliecina manas bažas – attālinātās mācības cērt būtiskus robus zināšanās, žurnālistiem norādīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Lembergs atzina, ka ir norūpējies par to, kā visā Latvijā skolēni šajā attālinātajā mācību procesā apgūst mācību vielu.

Līdz ar to esot veikts pārbaudes darbs 6. klasēm, kur vielas apguves rādītājs esot bijis 56%: “Faktiski ir jābūt virs 60%. Ja tas līmenis ir zemāks, tad ir problēmas. Ja salīdzina ar citiem gadiem, tad tas līmenis ir zemāks.”

“Pārbaudes darbi apstiprina, ka attālinātās mācības rada caurumus izglītībā, līdz ar to, pēc manām domām, vai nu ir jāpagarina mācību gads, vai jāsāk tas ātrāk, bet nevar uzskatīt, ka mācību viela ir apgūta, un iet lieliem soļiem uz priekšu, nerēķinoties ar faktisko situāciju,” uzsvēra Lembergs.

Jau iepriekš Lembergs ir paudis, ka, viņaprāt, attālinātās mācības nestrādā: “Attālinātās mācības – mācības ārpus klases, ārpus skolas, individuāla pieeja, papildus nodarbības ārpus stundām pie vidēja skolēna attālināti – tur nekas nevar sanākt. Nevajag sevi mānīt – bērni [attālināti] neko neiemācās un vecāki, kas var būt skolotāji, ir izņēmumi, nevis sistēma.”

Pēc politiķa sacītā, to caurumu zināšanās vairs nevarēs aizlāpīt: “Otrreiz jau vispārējo izglītību neviens nemācās, bet caurums zināšanās rada sliktus priekšnosacījumus studijām augstskolā.”

Tikmēr valdība ceturtdien, visticamāk, pieņems lēmumu, kas noteiks brīvlaika pagarināšanu par nedēļu mazāko klašu skolniekiem.

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas