Lembergs: Reģionu princips mācību uzsākšanai skolās – tas nav nopietniŅemot vērā epidemioloģisko situāciju, šobrīd par mācību atsākšanu klātienē nevar būt ne runa, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Sākt mācības un tad vienu dienu nemācīties – tas nav nopietni, tā kā šobrīd par mācību atsākšanu klātienē nevar būt ne runa,” norādīja Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka, viņaprāt, kopā ar mediķiem vajadzēja vakcinēt arī pedagogus: “Jo bērniem ir jāmācas klātienē,” uzsvēra politiķis.

Pēc viņa teiktā, lai arī Veselības ministrijai ir plāns vakcinēt 80% no Latvijas iedzīvotājiem, šobrīd vakcinēti vien 0,86% un faktiski nekas nemainās. “Nav vakcīnu, līdz ar to mērķis vakcinēt tautu un būt imūniem šobrīd ir tikai tukša skaņa,” piebilda politiķis.

Politiķis uzsvēra, ka līderis vakcinācijā joprojām ir Izraēla. “Kamēr Izraēla ir aplidojusi apkārt zemeslodei, mēs joprojām sēžam uz ēzeļa muguras un esam nobraukuši vien pirmos 100 metrus,” uzsvēra Lembergs.

Kā zināms, valdība vienojusies, ka stingri ievērojot visus valstī ieviestos piesardzības un drošības pasākumus, mācības klātienē būs iespēja atsākt tajās pašvaldībās, kurās saslimstība ar Covid-19 ir zemāka par 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Atbilstoši šim principam, no 22. februāra klātienes mācības varēs uzsākt 25 novados: Alsungā, Aucē, Cesvainē, Burtniekos, Dagdā, Durbē, Ērgļos, Krustpilī, Kuldīgā, Ķegumā, Mālpilī, Naukšēnos, Neretā, Pāvilostā, Pļaviņās, Rūjienā, Salacgrīvā, Saulkrastos, Siguldā, Skrīveros, Skrundā, Tērvetē, Vecumniekos, Vecpiebalgā un Mērsragā.

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas