Lembergs: Skolotāju un skolēnu vidū valda pamatots satraukums par mācību materiālu trūkumuGan pedagogi, gan arī paši skolēni kā vislielāko problēmu saistībā ar jauno mācību saturu minējuši to, ka mācību materiāli nav pilnībā izstrādāti un šobrīd ir pieejamas tikai dažas jaunā satura mācību grāmatas, žurnālistus informēja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Viņš informēja, ka Ventspils izglītības pārvalde ir veikusi aptauju skolās par to, kā ir notikusi adaptācija jaunajam mācību saturam. Aptauja atklājusi iepriekš pausto satraukumu par mācību materiālu neatbilstību jaunajam mācību saturam.

“Pedagogi ļoti pasvītro, ka trūkst grāmatas – atceramies, ka 10. klasei ir tikai 5% no nepieciešamajiem mācību materiāliem. Un, protams, ka attālinātais mācību process arī apgrūtina jaunā satura apgūšanu,” uzsvēra Lembergs.

Savukārt vecākiem, saskaņā ar aptauju, neesot saprotama jaunā vērtēšanas sistēma, bet skolēniem vislielākā problēma esot mācību līdzekļu neesamība.

Kā zināms, Lembergs jau iepriekš asi kritizējis izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP), norādot, ka viņai saistībā ar šo situāciju būtu jāatkāpjas no amata.

“Kāda situācija ir ar mācību grāmatām? 1. klasē mācību grāmatas, kas ir balstītas uz kompetenču izglītību, ir 50% no mācību priekšmetiem. Pusei no mācību priekšmetiem, lai mācītos pēc jaunā izglītības satura, nav mācību grāmatu. [..] Vēl sliktāka situācija ir 4. klasē, kur ir tikai 33% mācību grāmatu. Savukārt 7. klasē ir tikai divas trešdaļas no mācību grāmatām. [..] Bet 10. klasē 95% no mācību priekšmetiem nav mācību grāmatu,” uzsvēra Lembergs.

“10. klasei ir grāmata tikai vienā priekšmetā – svešvalodā. Vairāk nav, bet no 1. septembra visas 10. klases mācās pēc jaunā izglītības satura. Tas ir krimināli vai nav? Vecāki vispār zina par šādu situāciju? Kāpēc Šuplinska vēl netiek patriekta? Kāpēc Kariņš tur Šuplinsku amatā? Tas ir noziegums pret skolēniem un skolotājiem,” ass savos izteikumos bija Lembergs.

Foto: F64

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas