Ministre: Mēs ceram, ka attālinātās mācības nebūs vispārējā režīmāAttālināto mācību process nebūs par iemeslu tam, ka eksāmenos varētu būt sliktākas atzīmes, intervijā Latvijas Radio sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Šī mācību gada pēdējos mācības mēnešus ministre vērtē kā diezgan sekmīgus un uzskata, ka priekšā esošo eksāmenu rezultāti nebūs atkarīgi no attālinātā mācību procesa. Viņa skaidroja, ka ierasti jaunās vielas apguve 12. klasēm tiek pabeigta marta sākumā.

"Cits jautājums, cik skolēni paši bijuši gatavi un noskaņojušies mācību procesam, vai daudzi nav paļāvušies uz medijos vairākkārt izskanējušo iespējamo [eksāmenu] atcelšanu,” izteicās Šuplinska.

Ministre atgādina, ka konsultācijās būs iespēja satikt skolotājus un skolas biedrus.

“Mēs ceram, ka tas [attālinātās mācības] nebūs vispārējā režīmā. Un ļoti ceram, ka jaunākajām klasēm būs iespēja apmeklēt skolas,” sacīja Šuplinska, skaidrojot, ka septembrī, ja epidemioloģiskā situācija ļaus daļēji atsākt klātienes mācības skolās, tad prioritāte būs jaunāko klašu skolēniem

Kā zināms, mācību gads vēl turpinās 12. klašu skolēniem, kuriem mācību gads noslēgsies 7. jūlijā.

Izglītības un zinātnes ministrija informē, ka attiecībā uz izlaidumiem, kas notiks līdz 2020. gada 9. jūnijam, spēkā ir vispārējie piesardzības noteikumi publiskiem pasākumiem – 25 personas, 2 metri un pasākums ir ne ilgāk kā 3 stundas iekštelpās un neierobežotu laiku ārpus telpām.

Izlaidumā piedalās audzēkņi un pedgogi, bet viesi netiek aicināti. Savukārt uz izlaidumiem, kas notiks pēc 2020. gada 9. jūnija, spēkā būs tādi vispārējās piesardzības noteikumi, kādi būs valstī kopumā saskaņā ar valdības lemto.

Individuālo aizsardzības līdzekļu lietošana izlaidumos nav obligāta, tomēr riska grupu personām tos iesaka lietot (vecāka gadagājuma cilvēki, hronisku slimību pacienti u.c.). Tomēr ārkārtējās situācijas laikā ir jāatceras arī par vispārējiem piesardzības pasākumiem – regulāru telpu vēdināšanu, dezinfekcijas līdzekļiem u.c. personīgās higiēnas aspektiem.

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas