Muzeju svētki Dabas muzejāNo 18. līdz 22. maijam Latvijas Dabas muzejā norisināsies muzeju svētki, kurus atzīmēsim ar Muzeju dienu un Grīņu dabas rezervāta fotoizstādes atklāšanu 18. maijā, savukārt 21. maijā – iemīļotā Muzeju nakts.

Maijs pasaules muzejos aizrit ar svētku un pacilātības sajūtu, kopā ar apmeklētājiem atzīmējot Muzeju dienu un Muzeju nakti. Muzeju dienas tradīciju Starptautiskā Muzeju padome aizsākta 1977. gadā, Latvijā tā atzīmēta jau 39 gadus – kopš 1978. gada. Pirmais Muzeju nakts pasākums notika 1999. gadā Francijā, un kopš tā laika kļuvis par gaidītu notikumu daudzu valstu pilsētās un lauku reģionos. Šogad šie notikumi sekos cits citam, tāpēc 18. – 21. maiju esam nodēvējuši par muzeju svētku nedēļu.

18. maijā aicinām apmeklēt Dabas muzeja pastāvīgās ekspozīcijās un iepazīties ar Latvijas un pasaules dabas vēsturi, kā arī kopīgi svinēt Grīņu dabas rezervāta 80. jubilejas gadu, plkst. 15.00 atklājot fotoizstādi „Caur uguni un ūdeni”.

Muzeju nedēļu noslēgsim ar Starptautisko Muzeju nakti sestdien, 21.maijā. Muzejs interesentiem būs atvērts vakarā no plkst. 19.00 līdz plkst. 01.00. Apmeklētāji varēs uzzināt kāds ir putnu migrācijas ceļš un kā putni nosaka, kad pienācis laiks doties prom, jeb kāda ir putnu migrācijas „koda atslēga”. Izmēģināt savas „lakstīgalas” dotības un atdarināt putnu balsis. Muzeju naktī apskatei būs atvērta daļa no muzeja ekspozīcijām. Lūdzam ņemt vērā, ka apmeklētāju plūsma tiks regulēta un pēdējie apmeklētāji tiks ielaisti plkst. 00.30.

Muzeju dienas un Muzeju nakts pasākumi apmeklētājiem ir bez ieejas maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas