Nacionālais teātris atver audiogrāmatu plauktuNo 11. jūnija paplašinām e-teātra piedāvājumu – Latvijas Nacionālā teātra labākie aktieri lasa pēdējo gadu labākos latviešu īsprozas darbus. Savukārt dažāda vecuma mazākajiem lasītājiem sadarbībā ar apgādu “Liels un mazs” piedāvāsim Vasaras bibliotēku mūsu aktieru balsīs.

Sadarbībā ar vadošajiem Latvijas grāmatu apgādiem un vienojoties ar katru autoru, Nacionālā teātra audiogrāmatu plaukts klausītājiem piedāvā pēdējo gadu labāko prozas darbu izlasi – stāstu krājumus, kas nominēti vai saņēmuši Latvijas Literatūras gada balvu, un citus izcilus darbus.

No 11. jūnija teātra mājaslapas sadaļā “E-teātris” literārajam baudījumam tiks piedāvāti trīs darbi – Daces Rukšānes “Ķīpsalas putni” Evijas Krūzes lasījumā, Osvalda Zebra “Brīvība tīklos” Ulda Anžes lasījumā un Dainas Tabūnas “Pirmā reize” Madaras Bores lasījumā. Tām sekos Normunda Laizāna ielasītie Māra Bērziņa Gūtenmorgena stāsti un Kristīnes Želves stāsti no grāmatas “Meitene, kas nogrieza man matus” Daigas Kažociņas izpildījumā.

Latviešu autoru audiogrāmatas Nacionālā teātra aktieru izpildījumā šobrīd ir arī sociāli ievirzīts projekts – gan tāpēc, ka lieti noderēs Latvijas vājredzīgajiem un neredzīgajiem cilvēkiem un nonāks Neredzīgo biedrības bibliotēkas audiogrāmatu plauktā, gan tāpēc, ka šobrīd pieejamas bez atsevišķas atlīdzības.

Sadarbībā ar apgādu “Liels un mazs” visu vecuma grupu jaunajiem lasītājiem piedāvāsim Vasaras bibliotēkas audiogrāmatas, ko lasīs Dita Lūriņa, Zane Jančevska, Anna Klēvere, Marija Bērziņa, Ivars Kļavinskis, Ainārs Ančevskis, Egils Melbārdis, Mārtiņš Egliens un Mārtiņš Brūveris. Lielākā daļa šo grāmatu pabijušas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas izvēlēto darbu pašā augšgalā – Ineses Zanderes “Trīs draugi vienas upes krastā”, Jāņa Joņeva “Slepenie svētki”, Māra Runguļa “Pastaiga mirušo pilsētā”, Mairas Dobeles “Nepareizas dzīves skola”, Sergeja Timofejeva “Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi”, Jura Zvirgzdiņa “Mufa”, Laura Gundara “Sveiks, Vali!” un “Vaļa balss”, kā arī piedzīvojumu grāmata gandrīz pieaugušajiem Džeimsa Stīvensa “Zelta pods”. Vasaras bibliotēka darbosies no 1. jūlija līdz 30. septembrim.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas