Nākamnedēļ Rīgas Sv. Pētera baznīcā uzstāsies Delavēras Sieviešu koris no ASVNākamo otrdien, 2.jūlijā, plkst. 18.30 Rīgas Sv. Pētera baznīcā Eiropas turnejas ietvaros notiks Delavēras Sieviešu kora koncerts diriģentes Džoannas Dž. Vardas vadībā. Turnejai īpaši sagatavotajā programmā koris iekļāvis skaņdarbus, kas veltīti daudzveidības, pieņemšanas un miera tēmām. Pateicoties labdaru atbalstam, ieeja koncertā būs bez maksas, ar ielūgumiem, kurus iespējams saņemt visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Koncerta programmas pamatā ir ASV mūsdienu kormūzikas komponistu dziesmas, kuru žanriskā izteiksme variējas no gospeļu dziedājumiem un džeza līdz pat amerikāņu tradicionālo dziesmu apdarēm. Kā īpašs veltījums Eiropas muzikālajai vēsturei izskanēs flāmu izcelsmes renesanses komponista Jākoba Arkadelta “Ave Maria”. Savukārt, gatavojoties turnejai pa Baltijas valstīm, koris ir iestudējis latvieša Andreja Jansona dziesmu “Balts sniedziņš snieg uz skujiņām” (ar J. Poruka dzeju) un nebēdnīgo komponistes Kristīnas Vasiliauskaites lietuviešu tautas dziesmas apdari “Ein bernelis per laukeli”.

Delavēras Sieviešu koris (The Delaware Women's Chorus) ir izveidots 2004. gadā Delavēras mūzikas skolā, kas vēl joprojām ir kora galvenā mītne. Šajā laikā tas ir kļuvis par vienu no skolas slavenākajiem ansambļiem, savukārt diriģentes Dž. Dž. Vardas vadībā ansambļa dalībnieču skaits ir trīskāršojies. Kora dalībnieces nāk no četriem štatiem, un to vecums variē no 20 līdz 83 gadiem. Tomēr, neatkarīgi no vecuma vai spējām, dziedātājas pulcējas vienreiz nedēļā, lai mākslinieciskā un draudzīgā atmosfērā divu stundu garumā radītu brīnišķīgi skaistu mūziku un pierādītu, ka dziedāšana var būt mūža nodarbe.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas