Novembrī “Lielajā dzintarā” opermūzikas pērles varēs baudīt sitaminstrumentu skaņās21. novembrī pulksten 6 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” gaidāms iespaidīgs sitaminstrumentālistu koncerts “Opercussion. No uvertīrām līdz ārijām.”. Tā ir koncertprogramma, kas pirms diviem gadiem ar lieliem panākumiem izskanēja Rīgā.

Koncertā piedalīsies Latvijas vadošo orķestru sitaminstrumentu mūziķi Ivo Krūskops, Ivars Kalniņš, Uģis Krūskops, Edgars Vaivods, Ernests Mediņš, Elvijs Endelis.

„Seši mūziķi, pilna skatuve sitaminstrumentu – būs tiešām iespaidīgs koncerts, kur vispārzināmas opermūzikas pērles varēs izbaudīt nepierastā skanējumā,” sola koncerta rīkotāji, “Bieži kaut ko tādu piedzīvot negadās, jo īpaši Liepājā.”

No sen lolotas idejas par populāras opermūzikas pārlikumiem sitaminstrumentu ansamblim ir īstenojusies burvīga koncertprogramma, kur tiek izmantoti visi klasiskie orķestra sitaminstrumenti, kā arī bungu komplekts un perkusijas. Programmā tiks atskaņots viss operas zelta fonds no uvertīrām un koriem līdz ārijām, savdabīgi atspoguļojot ierasto operas repertuāru. Skanēs populārākās melodijas no tādām pasaulslavenām operām, kā Žorža Bizē "Karmena", Džuzepes Verdi "Trubadūrs", "Traviata” un “Nabuko", Džakomo Pučīni "Turandota" un "Bohēma", Džakomo Rosīni "Vilhelms Tells", Volfganga Amadeja Mocarta "Figaro kāzas", Pētera Čaikovska "Jevgeņijs Oņegins", Riharda Vāgnera "Tanheizers" un vēl citas, toskait latviešu klasika – Arvīda Žilinska "Zelta zirgs" un Zigmara Liepiņa "Parīzes Dievmātes katedrāle".

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas