“Pasaules latviešu mākslas centrs” Cēsīs aicina virtuāli iepazīties ar diasporas māksluKad tika izziņota pašreizējā karantīna, “Pasaules latviešu mākslas centrs” (PLMC) Cēsīs gatavojās uzsākt savu septīto izstāžu sezonu. Ņemot vērā, ka nav zināms, kad centra galerijas varēs pulcēt uz izstādēm mākslas cienītājus, kopš šonedēļas PLMC piedāvā virtuālās pastaigas, tuvāk iepazīstinot ar diasporas latviešu mākslinieku daiļradi.

Kā norāda PLMC izstāžu kuratore Lelde Kalmīte: “PLMC septītajā darbības gadā bijām ieplānojuši Vilņa Strazdiņa, Aleksandra Karpova un Rolanda Kaņepa personālizstādes, kā arī Filadelfijas (ASV) diasporas mākslinieku grupas izstādi.

Mēs ceram, ka jums patiks aplūkot pagājušās sezonas Jāņa Mintika (ASV) personālizstādes virtuālo ceļojumu, kam sekos Zigfrīda Sapieša (Skotija) daiļrades atspoguļojums un izstāde ar labākajiem darbiem no mūsu pastāvīgās kolekcijas, ieskaitot jauniegūtus mākslas darbus no dažiem pazīstamākiem un izcilākiem latviešu diasporas māksliniekiem, piemēram, Edvīns Strautmanis, Imants Tillers, Kārlis Rekevics un citi.


Kadrs no virtuālās pastaigas izstādē
Kad tika izziņota pašreizējā karantīna, “Pasaules latviešu mākslas centrs” (PLMC) Cēsīs gatavojās uzsākt savu septīto izstāžu sezonu. Ņemot vērā, ka nav zināms, kad centra galerijas varēs pulcēt uz izstādēm mākslas cienītājus, kopš šonedēļas PLMC piedāvā virtuālās pastaigas, tuvāk iepazīstinot ar diasporas latviešu mākslinieku daiļradi.

Kā norāda PLMC izstāžu kuratore Lelde Kalmīte: “PLMC septītajā darbības gadā bijām ieplānojuši Vilņa Strazdiņa, Aleksandra Karpova un Rolanda Kaņepa personālizstādes, kā arī Filadelfijas (ASV) diasporas mākslinieku grupas izstādi.

"Mēs ceram, ka jums patiks aplūkot pagājušās sezonas Jāņa Mintika (ASV) personālizstādes virtuālo ceļojumu, kam sekos Zigfrīda Sapieša (Skotija) daiļrades atspoguļojums un izstāde ar labākajiem darbiem no mūsu pastāvīgās kolekcijas, ieskaitot jauniegūtus mākslas darbus no dažiem pazīstamākiem un izcilākiem latviešu diasporas māksliniekiem, piemēram, Edvīns Strautmanis, Imants Tillers, Kārlis Rekevics un citi," pausts paziņojumā.

Jānis Mintiks dzimis 1944. gadā Zalcburgā, Austrijā, un uzaudzis Milvokos, Viskonsīnā, ASV. Viņš strādāja savās darbnīcas Ņujorkā, Norvēģijā un Ņūmeksikā. Pēc viņa nāves 2014. gadā, Mintika atraitne, čelliste Sallija Gintere pārsūtīja vairākas Mintika monumentālās skulptūras, kā arī gleznas un grafiskos darbus uz Pasaules latviešu mākslas centru Cēsīs. Jāņa Mintika mākslu var raksturot kā dabas un tēlniecības apvienošanu liela mēroga darbos. Mintika pazīstamākais darbs ir instalācija Zem Kurzemes Karoga, kas veltīta latviešu kolonijai Tobāgo salā, kas ir iecienīts tūristu apskates objekts.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas