Rīgā notiks festivāls “Bardu rudens”

Ceturtdien, 20. oktobrī, koncertzālē „Ave Sol” (Citadeles ielā 7) plkst. 19.00 sāksies starptautiskā bardu un folka festivāla „Bardu rudens” koncerts, kurā uzstāsies tādi mākslinieki kā Jonas Bogdanavičius un Mindaugas Ancevičius no Lietuvas, dueti „Huey Dowling” un „Alex Price” no Skotijas, Margarita Drumeva no Bulgārijas, Raimonda Vazdika un Ilze Grunte no Latvijas, kā arī jaunā latviešu folka mūziķe Justīne Šteina.

Starptautiskais bardu un folka festivāls Rīgā notiek jau sesto gadu, kopš 2005. gada, kad sadarbībā ar Lietuvas starptautisko bardu festivālu „TAI AŠ” pirmoreiz risinājās arī „Bardu rudens”. Raimonda Vazdika, kura šogad festivālā pārstāv Latviju, saka: „Manuprāt bardi ir dziesminieki, kuri nevar nerakstīt dzeju un mūziku. Tie var būt dažādu profesiju pārstāvji, kas caur mūziku vēlas izteikt savu dramatizēto dzīves un mīlestības izjūtu” Savukārt folks ir mūzikas stils, kura galvenās izpausmes ir balss un pavadošais mūzikas instruments, parasti, balss un akustiskā ģitāra

Starptautiskā bardu festivāla koncertprogrammās Rīgā jau uzstājušies dziesminieki no Dānijas, Vācijas, Argentīnas, Ekvadoras, ASV un Spānijas. Šogad bardu festivāla iniciators ir Kultūras un atpūtas centrs „Imanta”, festivālu koordinē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība, to atbalsta Rīgas pašvaldība.

Biļetes uz koncertu pieejamas interneta vietnē: www.bilesuparadize.lv vai uz vietas koncerta norises laikā. Biļetes cena ir trīs 3 lati.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas