Rīgā notiks Miķeļdienas gadatirgusRīgā tradicionāli ražas svētkus atzīmē ar Miķeļdienas gadatirgu, kas šogad notiks 29. septembrī no plkst. 9.00 līdz 17.00, kad tirgus apmeklētājiem būs iespēja iegādāties rudens veltes, amatnieku meistardarbus, kā arī baudīt kultūras programmu.

Miķeļdienas gadatirgū, kas notiks gan Doma laukumā, gan Herdera laukumā, Jaunielā, Jēkaba, Pils un Tirgoņu ielās, varēs iegādāties amatnieku un tautas lietišķās mākslas meistaru darinājumus, pirts lietas, kā arī nopirkt svaigas rudens ražas veltes, marinējumus, sālījumus, gaļu, zivis, medu, maizi, sieru un citus gardumus.

Tirgus apmeklētājus priecēs pūtēju orķestris “Fanfara”, deju ansambļa “Pērkons” un bērnu deju ansambļu “Teiksmiņa” un “Dancītis” dejotāji, orķestris “Rīga”, folkloras kopa “Rija”, vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs “Sidrabi”. Iedzīvotāji varēs vērot arī bērnu vokālo ansambļu “Kolibri”, “Knīpas un knauķi” priekšnesumus, sitamo instrumentu trio “Brāļi Grīnbergi” uzstāšanos, kā arī klausīties vokālās džeza grupas “Assembly singers” un folkloras grupas “Dindari” sniegumu. Skatuves programmu vadīs Dita Lūriņa-Egliena.

Miķeļdienas svinības notiks arī pilsētas apkaimēs. Kultūras centrā “Imanta” no plkst. 14.00 līdz 16.00 risināsies pasākums “Jautrā Miķeļdiena”, kurā kopā ar radošo apvienību “Pasaku nams” ikviens varēs iesaistīties radošajās darbnīcās, atrakcijās un spēlēs. Savukārt Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiālē (Ieriķu ielā 43A) no plkst. 12.00 līdz 15.00 būs pasākums “Rudens nāca sētiņā”. Apmeklētāji varēs vērot koncertu, līdzdarboties radošajās darbnīcās, iepirkties amatnieku un lauku labumu tirdziņā.

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas