Rīgas Centrālās bibliotēkā būs skatāma Viļņa Heinrihsona gleznu izstāde “Vārdi”Līdz 31.augustam Rīgas Centrālās bibliotēkas izstāžu zālē apskatāma mākslinieka Viļņa Heinrihsona gleznu izstāde “Vārdi”.

“Dažkārt vārdi raisa vīziju – dažādus tēlus un ainas, kas spoguļojoties apziņā, sasaistās ar atmiņām, sajūtām un pieredzēto. Vīzijas un tēli meklē savu izpausmi katrs sev piemērotā materiālā un tehniskajā risinājumā, kas arī iemesls lielajai materiālu dažādībai un eksperimentālām tehnikām manos darbos.

Gleznas, kas tapušas tiešā teksta iespaidā – Genesis, Ecehiela grāmata, Apokalipse, arī islandiešu rakstnieka Sjouna “Ēnu lapsa” – varētu uzskatīt par sava veida lasījumiem. Tāds ir arī “Apmaldīšanās poētikas” cikls, kas radies, iedziļinoties Sanitas Reinsones grāmatā ar tādu pašu nosaukumu un gleznots uz viņas veidotām betona pamatnēm. Cita izcelsme ir gleznojumam “Inkrustācija”. Tas radīts, ļaujoties mūziķes Sniedzes Prauliņas albuma fascinējošajai ietekmei. Lasītais un dzirdētais vārds tiecas tapt redzams.” (Vilnis Heinrihsons)

Vilnis Heinrihsons absolvējis Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu 1984.gadā, kad arī sācis līdzdalību mākslas izstādēs. Kopš 1986.gada ir Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas pedagogs. Viņa gleznas atrodas Latvijas Mākslinieku savienības, Latvijas Kultūras ministrijas, Salacgrīvas muzeja kolekcijās un privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs.

Izstāde skatāma bibliotēkas darba laikā: darbdienās 11.00–19.00, sestdienās 10.00–17.00, svētdienās slēgts.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas