Rīgas kamerkoris “Ave Sol” aicina uz Lieldienu koncertu “Augšāmcelšanās”Šogad, Latvijas valsts simtgades zīmē, 150. jubileju svin Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca un Rīgas kamerkoris “Ave Sol” ˗ 50 gadu jubileju. Atzīmējot šos notikumus, pirmajās Lieldienās, 21. aprīlī, plkst. 16.00 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā Rīgas kamerkoris “Ave Sol” sniegs koncertu “Augšāmcelšanās”.

Atbilstoši Lieldienu noskaņai, Rīgas kamerkoris “Ave Sol” sadarbībā ar ērģelnieku Aigaru Reini un Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes Evaņģēliski luterisko baznīcu piedāvās koncertprogrammu “Augšāmcelšanās”, kurā izskanēs izcilu komponistu ˗ Klaudio Monteverdi, Bendžamina Britena, Leonarda Bernsteina, Sergeja Rahmaņinova, Johana Sebastiana Baha un citu komponistu kompozīcijas.

Koncertā piedalīsies ˗ Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, diriģenti Andris Veismanis un Jurģis Cābulis, ērģelnieks Aigars Reinis. Ieeja bez maksas. Koncertu rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācija “Ave Sol”.

Kā ziņots iepriekš, Rīgas kamerkoris “Ave Sol” ar dažādiem koncertiem visa gada garumā svin savu 50 gadu pastāvēšanas jubileju.

Rīgas kamerkori “Ave Sol” 1969. gadā dibināja un par tā māksliniecisko vadītāju kļuva profesors Imants Kokars. Kora galvenais uzdevums bija rosināt strādāt latviešu komponistus laikmetīgās kora mūzikas virzienā, paplašinot Latvijas koru repertuāru. Ir tapuši daudz muzikāli augstvērtīgu darbu, no kuriem liela daļa īpaši veltīti kamerkorim “Ave Sol”. Kora mākslinieki Imanta Kokara vadībā popularizējuši latviešu kora mākslu gan Latvijā, gan arī koncertceļojumos un festivālos visā pasaulē.

Laika gaitā koris ir kļuvis par neatņemamu Rīgas un Latvijas kultūras mantojuma sastāvdaļu. Panākumi gūti, piedaloties starptautiskos konkursos, kā arī muzicējot kopā ar pasaules slaveniem diriģentiem un orķestriem. Arī šodien Rīgas kamerkoris “Ave Sol” turpina meklēt arvien jaunus muzikālus izaicinājumus un piedalās drosmīgos projektos, kas balstīti uz dažādu mākslas žanru sintēzi, vienlaikus neaizmirstot arī latviešu un pasaules kora mūzikas klasikas popularizēšanu.

Foto: F64
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas