Rīgas Porcelāna muzejā skatāma Ineses Brants personālizstāde “Reciklējot RPR”Rīgas Porcelāna muzejs 2020. gada 17. jūnijā vēra durvis jaunās, renovētās telpās. Līdzās atjaunotajai muzeja pamatekspozīcijai, apmeklētājiem pieejama Ineses Brants personālizstāde “Reciklējot RPR”, kas norisināsies līdz 2020. gada 2. augustam.

Māksliniece Inese Brants savā daiļradē spēj veiksmīgi apvienot radošo, pedagoģisko un pētniecisko darbu – savas zināšanas un pieredzi porcelāna apgleznošanā pielieto ne vien savā radošajā darbā, bet labprāt dalās ar to meistarklasēs, kā arī nododas pētniecībai. Šī pieredze savukārt rada jaunas idejas mākslas darbiem.

Izstādē ”Reciklējot RPR” māksliniece Inese Brants pievēršas jautājumam par kultūras mantojuma interpretēšanu un veido atsauci uz Rīgas Porcelāna rūpnīcu un tajā izmantoto dekorēšanas veidu – dekoliem. Dekols ir ne vien sava laika tehnoloģiskais jauninājums porcelāna rūpnieciskai dekorēšanai, kas būtiski samazina roku darbu, bet arī pakļaujas atkārtotai izmantošanai un pārinterpretēšanai – reciklēšanai. Katra dekola dizainā ir ieguldīts liels darbs. Katru ziediņu vai ziedu pušķi ir zīmējis mākslinieks, kurš, kā raksturīgi porcelāna ražošanai, parasti paliek anonīms. Inese Brants savos darbos izmantojusi Zinas Ulstes, Beatrises Kārkliņas, Maijas Zagrebajevas un citu mākslinieču radītos dekolu zīmējumus. “Esmu strādājusi ar vēlmi pagodināt fabrikas mākslinieka anonīmo darbu ikdienišķo trauku dekoru pārvēršot unikālajā.”

Izstādes darbi tapuši pēdējo piecu gadu laikā. Ekspozīciju veido darbu cikli “Vintāžas virsmas” un “Laika soļi”. Lielās vāzes un šķīvji apgleznoti autortehnikā – netradicionālā veidā izmantojot Rīgas Porcelāna fabrikas dekolus, gleznojumu, zīmējumu ar spalvu, lustrējumu, kā arī zeltījumu un platinējumu, lai radītu greznas un it kā senatnīgas “Vintāžas” virsmas. Cikls “Laika soļi” ietver dažus nelielus instalācijas tipa darbus, kuros izmantoti Kuzņecova, Jessena un Rīgas Porcelāna fabrikā izgatavoti porcelāna priekšmeti jaunā apgleznojumā.

Atgādinām, ka apmeklējot muzeju būs jāievēro spēkā esošie distancēšanās noteikumi un higiēnas prasības. Lūgums izvērtēt savu veselības stāvokli pirms muzeja apmeklējuma.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas