Rīgas svētkos Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā – pasākums „Pastāsti man par Rīgu!”Sestdien, 15.augustā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Rīgas svētku pasākumu „Pastāsti man par Rīgu!”. Programmā, no pulksten 11.00 – 17.00, atraktīvi izzinošas aktivitātes visām paaudzēm, iespēja līksmai un vērtīgai laika pavadīšanai kopā ar ģimeni un draugiem – ekskursijas, spēle, filmu seanss, izstāde, improvizēts fotosalons. Muzejs būs atvērts apmeklētājiem bez ieejas maksas.

Uz ekskursijām „Rīgas gadsimtu stāsti” interesenti tiks gaidīti pulksten 11.00, 13.00, 15.00. Ekskursijas tiks piedāvātas latviešu, krievu un angļu valodā. Dalībnieku skaits ekskursijās būs ierobežots, ievērojot nepieciešamos drošības pasākumus. Pulcēšanās uz ekskursijām – norādītajās vietās muzeja vestibilā un pie muzeja ieejas.

Spēlē „Rīga un viņas brīnumainie noslēpumi”, laikā no 11.00 – 17.00, varēs piedalīties gan individuāli, gan ģimenes vai draugu grupiņas. Spēles Info centrā, muzeja 2. stāvā, saņemot uzdevumu lapu, spēles dalībnieki dosies muzeja ekspozīcijā meklēt un iepazīt Rīgas un Latvijas kuģniecības vēstures detaļas. Izejot spēles maršrutu un veicot uzdevumu, tās dalībnieki būs nopelnījuši gandarījuma balviņas.

Rīgas svētku programmas apmeklētāji varēs apskatīt gan muzeja pastāvīgo ekspozīciju, gan svētku ekspresizstādi “Rīgas leģendas”. Tā stāstīs par īpašajām Rīgas leģendām, kas, balstītas gan reālijās, gan nostāstos, izdzīvojušas cauri gadsimtiem.

Kolonnu zālē visas dienas garumā interesenti varēs vērot vēsturiski dokumentāla LTV videofilmu cikla “Muzeju krātuvēs” filmas par Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma dārgumiem, kas stāsta par Rīgas vēstures reālijām (scenārijs - S.Sīle, režija – M. Dance).

“Rīgas svētku” muzeja retro fotosalonā ikvienam būs Iespēja papildināt ģimenes albumu ar atmiņām par 2020. gada Rīgas svētkiem Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā (katrs ar individuālajām attēlu fiksēšanas ierīcēm).

Muzeja plašajās ekspozīciju telpās tiek ievēroti, saistībā ar COVID19 pandēmiju noteiktie, epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas