Šovakar kultūras notikums “Baznīcu nakts” vienos 190 baznīcas visā LatvijāPiektdien, 10.jūnija vakarā no pulksten 18.00 trešo gadu Latvijas kristīgās baznīcas vienosies kultūras notikumā “Baznīcu nakts”.

Vakaru iezvanīs kopīgas baznīcu zvanu skaņas. Šogad pasākumā piedalīsies 190 baznīcas visos novados - Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Latgalē un Rīgā, Katlakalnā un Piņķos. Pasākuma ietvaros cilvēki aicināti iepazīt Latvijas dievnamu kultūras un garīgo mantojumu. Baznīcu programmas publicētas www.baznicunakts.lv programma.

Ikviens aicināts arī uz svinīgo pasākuma atklāšanu pulksten 18.00, kas notiks Rīgā, Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā, Ģertrūdes ielā 8. Atklāšanā piedalīsies draudzes mācītājs Rinalds Grants, lielāko kristīgo konfesiju pārstāvji, ērģelnieks Aigars Reinis un meiteņu koris “Vivace”.

Vakara gaitā līdz pat pusnaktij baznīcās notiks koncerti, ekskursijas, pasākumi bērniem un laiks aizlūgumiem un apcerei klusumā. Baznīcu nakts programma arī šogad veidota, lai iepazītu kristīgo konfesiju baznīcu garīgo un kultūras mantojumu.

Foto: Rīgas Vecā Sv.Ģertrūdes baznīca, Timurs Subhankulovs
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas