Starptautisks masku tradīciju festivāls TukumāLai nodrošinātu pastāvīgu un sistemātisku maskošanās prasmju pārmantošanu un attīstību mūsdienās, ik gadus tiek rīkots Starptautisks masku tradīciju festivāls. Šogad festivāls norisināsies 11. un 12. februārī , informē festivāla organizatori.

Festivālā piedalīsies 16 masku grupas no vairākiem Latvijas novadiem, un tās demonstrēs dažādas maskošanās tradīcijas. Būs sastopami: budēļi, čigāni, čapuki, kaitys, ķekatas, ķekatnieki no Sāmsalas, vecīši un citas masku grupas no Tārgales, Remtes, Brocēniem, Vecsaules, Rīgas, Vidrižiem, Katlakalna, Mālpils, Dagdas, Andrupenes, Līvāniem un Milzkalnes.

Lietuvu pārstāvēs Mažeiķu Užgavēņa (Meteņa) masku grupa no folkloras kopas "Alksna". Šajā grupā ietilpst tādas maskas, kā Kaņepe, Speķis, Dzērve, Nāve, Āzis, Čigāni, Žīdi, Ubagi, Žandarms un citas. Leišu muzikanti spēlē tradicionālos instrumentus ermoņiku, bandoniju, vijoli, basi un bungas.

Festivāla programmā paredzēti masku gājieni ar īstiem rituāliem un norisēm lauku sētās, improvizētas masku izrādes Milzkalnes Kultūras namā Šlokenbekas muižā, lielais masku gājiens Tukumā, Meteņa dzīšana un festivāla noslēguma rituāls Milzkalnā. Īpaši atraktīva un aizraujoša būs individuālo masku izrādīšanās, kur tradicionālās maskas rādīs savu darboties spēju mūsdienu mūzikas pavadījumā. Seminārā par masku tradīcijām, kas notiks Tukuma Kultūras namā, piedalīsies masku pētnieki Arūns Vaicekausks (Lietuva), Terī Gunnels (Īslande), Aīda Rancāne (Latvija). Interesanta un izziņas bagāta solās būt masku meistarklase, kurā dažādu novadu grupas stāstīs par savām tradīcijām un demonstrēs masku gatavošanu. Turpat skatāma arī masku foto izstāde.

Festivālu ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu organizē Latvijas Folkloras biedrība, biedrība "MilzuKalns", Engures un Tukuma novada pašvaldības.

Starptautiskais masku tradīciju festivāls 2012 programma

Sestdiena, 11. februāris

11.00 Konferences darba atklāšana Tukuma Kultūras namā
11.00 Masku gatavošanas meistardarbnīca Tukuma Kultūras namā
14.00 Lielais masku gājiens Tukumā: laukums pie Kultūras nama – Brīvības laukums
17.00 Masku saiets un grupu izrādīšanās Milzkalnes Tautas namā
21.00 Danču vakars Milzkalnes Tautas namā
21.30 Individuālo masku skate Milzkalnes Tautas namā

Svētdiena, 12. februāris

9.00 Konferences noslēgums Milzkalnes Tautas namā
10.00 Masku gājieni Engures un Tukuma novadu pagastu lauku sētās Slampes Spriguļos un Legzdiņos, Smārdes Kurciņos
13.00 Festivāla noslēgums un Meteņdienas svinēšana Milzkalnā
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas