Valmieras teātris dosies viesizrādēs uz Kurzemi un ZemgaliSeptembra beigās Valmieras teātris ar izrādi “Kaķis uz nokaitēta skārda jumta” dosies ikgadējā tūrē pa Kurzemi un Zemgali. Viesizrādes sāksies 24. septembrī Bauskas kultūras namā, kam sekos izrādes Brocēnos, Kuldīgā, Talsos, Rojā un Kandavā.

Valmieras teātris aicina uz izrādēm:

  • 24. septembrī plkst.19.00, Bauskas kultūras centrā

  • 25. septembrī plkst.19.00, Brocēnu kultūras centrā

  • 26. septembrī, plkst.19.00, Kuldīgas kultūras centrā

  • 27. septembrī plkst.19.00, Talsu Tautas namā

  • 28. septembrī, plkst.18.00, Rojas kultūras centrā

  • 29. septembrī plkst.17.00, Kandavas kultūras namā


Tenesija Viljamsa ar Pulicera prēmiju apbalvotā drāma stāsta par kādu lielu un bagātu ģimeni, kas dzīvo Amerikas Dienvidos. Ir silts un mierīgs vasaras vakars. Ir Lielā Tēta 65. dzimšanas diena. Ģimene sanāk kopā, lai svinētu. Vakara gaitā svinības pārvēršas par ģimenes savstarpējo attiecību krīzi, bet gadiem krātie meli vienam pret otru un sevi pašu nebūt nav sliktākais, ko viņi visi kopā lobīs kā sīpolu - kārtu pa kārtai…

Lai gan luga ir sarakstīta pagājušā gadsimta 50. gados, tajā skartās tēmas – mīlestība, naids, savas identitātes meklējumi, citāda orientācija, bailes, vientulība, nāve – mūsdienu kontekstā ir aktuālas joprojām.

“Viss nav tik vienkārši. Viņš mīl to, kā vairs nav. Viņa mīl viņu. Tas mīl sevi. Svarīgi neiekrist lugā izliktajos slazdos. Noturēties, piezemēties uz visām četrām. Jo kaķis ir simbols drosmei dzīvot neatkarīgi un rīkoties pēc savas sirdsapziņas. Kaķis dara, ko grib, dabū to, kas tam vajadzīgs, neko sev neliedz, ir godīgs un tiešs. Tad kāpēc mēs gaidām to brīdi, kad ir jau par vēlu?” vaicā režisore Inese Mičule.

Lomās: Ieva Puķe, Kārlis Freimanis, Māra Mennika, Mārtiņš Liepa, Skaidrīte Putniņa un Rihards Rudāks.

Izrāde nominēta 2017./2018. gada sezonas Latvijas teātru gada balvai kategorijā "Gada mazās formas izrāde".

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīze” un kultūras namu kasēs, kā arī www.bilesuparadize.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas