Ventspilī iedarbināti pirmie ekrāni, kas rāda brauktuves seguma temperatūruVakar Ventspilī, Kurzemes ielā pie Volvo centra testa režīmā tiks iedarbināta pirmā ceļa zīmju kopne ar informatīvajiem displejiem Ventspilī.

Displeji atspoguļos ne tikai braucošās automašīnas ātrumu un svaru, bet arī āra gaisa un brauktuves seguma temperatūru. Displeji ir uzstādīti ar mērķi nodrošināt drošu satiksmes norisi uz Eiropas nozīmes ceļa.

Ceļa zīmju kopne ar elektroniskajiem displejiem ir uzstādīta projekta „Eiropas starptautiskās maģistrāles (E22) un valsts galvenā autoceļa (A10) ielu posmu rekonstrukcija Ventspilī” ietvaros.

Projekta ietvarostiek veikta gājēju velosipēdu celiņa rekonstrukcija un izbūve Kurzemes ielā posmā no Embūtes ielas līdz A10 autoceļam,tajā skaitā ir plānota arīKurzemes ielas un Mazās Kurzemes ielas krustojuma pārbūve drošas satiksmes norisei.

Būvdarbu līgumu par papildu tranzītielu posmu izbūves darbiem projekta ietvaros pašvaldības iestāde „Komunālā pārvalde” noslēdza š.g.29.jūnijā.

Tranzītielu posmu izbūves izmaksas veido 660 tūkstošu latu, no kuriem 561 tūkstoti latu jeb 85% sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds, valsts budžeta dotācija veido 29 tūkstošus latu apmērā, savukārt pašvaldība posmu izbūvē plāno ieguldīt 69 tūkstošu latu.

Jāmin, ka projekta ietvaros ir veikti arī Sarkanmuižas dambja posmā no Lielā prospekta līdz iebrauktuvei uz Prāmju termināli rekonstrukcijas darbi.

Atgādinām, ka atbilstoši noslēgtajam būvdarbu līgumam ar SIA „VIA” par Lielā prospekta un Lāčplēša ielas krustojuma, abu rotācijas apļu ar pieejām Ventas labajā un kreisajā krastā, Dzintaru ielas un viadukta rekonstrukciju, projekta ietvaros bija izveidojusies finanšu resursu ekonomija, ko ar Satiksmes ministrijas atbalstu, pašvaldība novirzīs Ventspils pilsētas tranzītielu posmu rekonstrukcijas darbiem.

Projekta ietvaros kopumā ir plānots uzstādīt velosipēdistu aizsargnorobežojumu ar kopgarumu 2,4 km, kā arī uzstādīt metāla barjeras ar kopējo garumu 3,3 km. Savukārt kopējais rekonstruēto pilsētas tranzītielu kopgarums veidos 5,5 km.

Projekta kopējās izmaksas veido 4,2 miljoni latu, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ap 3,6 miljonu latu (85% no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām) un valsts budžeta dotācijas 189 tūkstoši latu apmērā, kā arī Ventspils pilsētas pašvaldībai jānodrošina līdzfinansējums 443 tūkstoši latu apmērā.

Projektu paredzēts īstenot līdz 2011.gada 31.decembrim.

Avots: nra.lv


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas