“Zirgu pastā” būs skatāmas jauno režisoru izrādes pēc V. Šekspīra darbu motīviemNākamajā nedēļā, 14. – 16. martā, LKA Dramatiskā teātra režijas mākslas 3. kursa studenti plašākai publikai LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” rādīs savus rudens semestrī tapušos kursa darbus, kas veidoti pēc Viljama Šekspīra darbu motīviem. Trīs dienās būs iespējams noskatīties kopumā sešus jauno režisoru iestudējumus.

Jauno režisoru darbos labāk kā jebkur citur vērojami jauna cilvēka identitātes meklējumi, spēlēšanās ar formu un atļaušanās vairāk – studiju procesa sniegtā brīvība ļauj interpretēt V. Šekspīra darbus koši, dauzonīgi, sapņaini un arī asiņaini. Izrādēs piedalās gan LKA Dramatiskā teātra režijas, aktiera mākslas un laikmetīgās dejas mākslas studenti, gan arī nesenie LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas programmas absolventi (Rihards Zelezņevs, Elizabete Skrastiņa, Agris Krapivņickis). Tāpat izrāžu tapšanā nozīmīga bijusi sadarbība ar Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas studentiem, apliecinot topošo profesionāļu auglīgo sadarbību jau studiju procesā.

Kā atzīst kursa vadītāja prof. Māra Ķimele “Bez Šekspīra nekādi! Tādēļ režijas studenti veselu semestri pētīja un iedvesmojās no Šekspīra. Šie darbi ir subjektīva reakcija uz kādu no Šekspīra lugām.”

Izrāžu grafiks:

Sestdien, 14. martā:

plkst. 12.00 “Otello” (rež. Jurģis Lūsis)

plkst. 12.45 “Makbets” (rež. Endīne Bērziņa)

Svētdien, 15. martā

plkst. 19.00 “Otello un Dezdemona un Bezizeja” (rež. Mārtiņš Gūtmanis)

plkst. 20.00 “Et mors dilectio” (rež. Mārtiņš Zvirbulis)

Pirmdien, 16. martā

plkst. 20.00 “Venēcijas tirgotājs” (rež. Klāvs Kristaps Košins)

plkst. 21.00 “Sapnis vasaras naktī” (rež. Henrijs Arājs)

Plašāka informācija par izrādēm pieejama un biļetes iegādājamas www.ticketshop.lv, biļešu cena par divām izrādēm – EUR 6.00. Skolēniem, studentiem, pensionāriem 50% atlaide.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas