Zoodārza pārstāvji laidīs jūrā ronenīti Agniju

Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvji trešdien jūrā atlaidīs ronenīti, kuru aprīļa sākumā netālu no Mazirbes jūras krastā atrada Slīteres rezervāta darbinieki.

Zoodārza vēsta, ka nu ronenīte, kura tiek dēvēta par Agniju (vai Agni), ir krietni paaugusies un sasniegusi vismaz 40 kilogramu svaru. Tas nozīmē, ka viņai ir visai labas iespējas iedzīvoties dabiskajā dzīves vidē jūrā, jo uzkrātie tauki palīdzēs izdzīvot, kamēr tiks apgūta prasme patstāvīgi ķert zivis

Neparasto kravu Latvijas ūdeņos aptuveni 20 kilometrus no krasta apņēmies nogādāt Rojas ostas kuģītis „Lasis”, kurš jūrā plāno iziet trešdien plkst. 12 no Rojas ostas.

Gandrīz ik pavasari uz Rīgas Zooloģisko dārzu tiek nogādāti jūras krastā atrasti novārguši pelēko roņu un pogaino sīkroņu mazuļi. Zoodārzā ronēni tiek izbaroti un tad tiem meklē jaunas mājas, vai arī izlaiž jūrā.

Divas pēdējās ziemas bija visai skarbas un stabilā ledus sega ap Sāmsalas piekrastes saliņām radīja ļoti labvēlīgus apstākļus pelēko roņu mazuļu izdzīvošanai. Un ja arī kāds ronēns priekšlaicīgi nonāca ūdenī, aizsalušais Rīgas jūras līcis tam neļāva atpeldēt līdz Latvijas piekrastei.

Tā 2010. gada pavasarī zoodārzā nenonāca neviens dzīvotspējīgs ronēns, bet šogad tika atvests tikai viens pelēkais ronēns.

Baltijas jūrā sastopamas trīs roņu sugas, no tām divas – pelēkais ronis un pogainais sīkronis Latvijas piekrastē uzskatāmas par samērā bieži sastopamām.

Mazuļi roņiem parasti dzimst martā vai aprīļa sākumā.

Avots: nra.lv


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2020 Visas tiesības paturētas