“Ziemassvētki Brīnumskapī” aicina bērnus lasīt un dāvina 400 grāmatas2011. gada nogalē 10 Latvijas pilsētās – Liepājā, Siguldā, Ventspilī, Saldū, Ropažos, Cēsīs, Jēkabpilī, Rīgā, Dobelē un Īslīcē viesojās koncertprogramma „Ziemassvētki Brīnumskapī”. Pēc koncerta bērnos palicis ne tikai prieks par priekšnesumu, bet arī dāvanas – 400 bērnu grāmatas vietējām bibliotēkām, ko ziedojuši koncerta apmeklētāji. Bērni un vecāki bija aicināti uz koncertu ņemt līdzi un ziedot labas bērnu grāmatas bibliotēkām - gan tās, kuras tie jau ir lasījuši, gan pavisam jaunas.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde: „Paldies mūsu labdarības projekta „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” vēstniekiem un „Brīnumskapja” autoriem Ingum Ulmanim un Andrim Sējānam par ideju aicināt apmeklētājus uz koncertu nākt ar grāmatu, ko ziedot vietējai bibliotēkai! Tas ne tikai palīdzēja bibliotēkām kļūt bagātākām, bet arī mācīja lielus un mazus ziedot, dalīties, palīdzēt un baudīt došanas un dāvāšanas prieku!”.

Ingus Ulmanis: „ Man bija iespēja parunāt ar mācīto Kaķīti Laķīti, kurš aicināja bērnus ziedot grāmatas bibliotēkām. Viņš ir lepns, par bērnu atsaucību un saka lielu paldies visiem! Šobrīd Kaķītis Laķītis sēž bibliotēkā un lasa visu pēc kārtas. Viņš gatavo jaunu Brīnumskapja programmu! Arī pārējie Brīnumskapja varoņi ir pārliecināti, ka dalīties ar grāmatām, ir kā dalīties ar zināšanām un reizē savu iedomu pasauli. Tā ir visilgākā dāvana, jo iespējams, ka tieši tava atnestā grāmata būs tā, kuru kāds cits atcerēsies un pieminēs visu mūžu.”

Koncerta organizatori dāvāja arī iespēju vietējo bibliotēku 180 čaklākajiem lasītājiem koncertu apmeklēt bez maksas.
Pārsvarā saziedotas pasaku un bilžu grāmatas pirmsskolas vecuma bērniem. Bibliotēkas saņēmušas arī vērtīgas bērnu enciklopēdijas, latviešu oriģinālliteratūru un tādus daudzās paaudzēs iemīļotus darbus kā „Ronja laupītāja meita”, „Kapteiņa Granta bērni”, „Trīs musketieri”. Bibliotēkas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība saka paldies visiem ziedotājiem.

Labdarības projekts „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” palīdz bērnu grāmatām nonākt Latvijas bibliotēkās. Labām grāmatām jābūt pieejamām ikvienam bērnam visā Latvijā, neatkarīgi no ģimenes rocības vai dzīvesvietas. Bibliotēkas ir vienīgās vietas, kur bērni var bez maksas lasīt jaunāko literatūru. Šobrīd arī tām trūkst līdzekļu. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība aicina iesaistīties un palīdzēt! Projektam „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” ziedot iespējams joprojām! Dosim iespēju bērniem lasīt!


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas