„Habitus Baltija 2015” prezentē jauno imidžbildi!Starptautiskais jauno modes mākslinieku konkurss „Habitus Baltija 2015” jūsu vērtējumam nodod jauno imidžbildi, par kuras iedvesmas avotu ir kļuvis Eifeļa tornis – harmonisks, simetrisks un tik izsmalcināts!

Par „Habitus Baltija 2015”  imidžbildes seju ir kļuvusi tumšmatainā modele ar izteiktu skatienu un sievišķību – Rainelda no modeļu aģentūras „Vacatio”.

Modeles apģērbs tika izvēlēts no daudzajām „Habitus Baltija 2014” dalībnieku kolekcijām. Priekšroka tika dota Vinetas Afanasjevas radītajam tērpam no kolekcijas „Meitene, kura nozaga Eifeļa torni”. Pati autore norāda, ka interpretācija par Eifeļa torni pārtapusi smalkos tērpos neikdienišķām situācijām. „Eifeļa tornis ir savdabīgi pievilcīgs un eleganti vienkāršs, tā dzelzs karkass atgādina smalkas mežģīnes. Trausls un smalks, nepieradināts un sievišķīgs,” – tā dizainere Vineta Afanasjeva.

„Modeles tēlu veidoju kā mākslas objektu ar sava veida noslēpumainību, pieklusinātu greznību un eleganci, tādēļ izvēlējāmies tērpu no kolekcijas "Meitene, kura nozaga Eifeļa torni". Šis tērps ir savdabīgi pievilcīgs un eleganti vienkāršs, māksliniecisks, ar smalku grafiku un vieglu caurspīdīgumu. Lai papildinātu koptēlu, piemeklēju atbilstošus latviešu dizaineru darinātus aksesuārus – izsmalcinātās rotas no „Christiana Laure”, kas padara tērpu vēl smalkāku, elegantāku, un „MODELLUSION” galvas aksesuāru, kas tēlam piešķir noslēpumainu un māksliniecisku pieskaņu,” stāsta modes dizainere, stiliste Džeina Rimša.

„Habitus Baltija” projekta vadītāja Sanita Blomniece uzsver, ka konkurss ir nozīmīgs atspēriena punkts un vērtīgs pienesums jauno modes mākslinieku turpmākajā karjerā, turklāt jau pārbaudīta vērtība, kas strādā. Starp konkursa uzvarētājiem ir atrodami daudzi šobrīd jau pazīstami dizaineri, kas ieņem stabilu vietu modes pasaulē, piemēram, kostīmu māksliniece Trīnu Pungitsa (Triinu Pungits), modes dizainere Trīna Isaka (Triin Isak) no Igaunijas, latviešu tērpu dizaineri Anita Altmane, Diāna Liepniece, Indra Miklāva, Agnese Narņicka, Sabīne Oga, Agnese Oleskāne, Reinis Ratnieks u. c.

„Habitus Baltija” svinēs jau 15 gadu jubileju! Savā pastāvēšanas laikā konkurss ir audzis, aptverot arvien lielāku reģionu, un attīstījies profesionālā ziņā. Kvalitātes latiņu mēs ceļam arvien augstāk, tāpēc domājam arī par izglītojošo funkciju. Arī šoreiz neizpaliks modes tematikai veltītas lekcijas un semināri,” stāsta Sanita Blomniece un piebilst, ka jau oktobrī sākas dalībnieku pieteikšanās jubilejas konkursam – „Habitus Baltija 2015”.

Starptautiskais jauno modes mākslinieku konkurss „Habitus Baltija 2015” notiks 2015. gadā 16. un 17. aprīlī Ķīpsalā. Konkursu rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju. Šogad konkursā "Habitus Baltija 2014" savu radošo veikumu prezentēja 55 jaunie modes dizaineri no 12 valstīm.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas