1. martā – festivāla “Latvijas Jaunās mūzikas dienas” atklāšanas koncerts “Piano Phase”Šodien, 1. martā, notiks “Latvijas Jaunās mūzikas dienas” atklāšanas koncerts “Piano Phase”, bet divi festivāla koncerti tiek pārcelti uz aprīli.

Festivāls šogad koncertus piedāvā klausīties tiešraidē. Atklāšanas koncerts “Piano Phase” klausāms bez maksas 1. martā plkst. 18.00 Latvijas Radio 3 “Klasika” un tīmekļvietnē klasika.lsm.lv.

Pārējie festivāla koncerti būs vērojami vietnē bezrindas.lv. Saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatību, divi no festivāla koncertiem tiek pārcelti. Koncerts "Ligeti. Laika viļņi" norisināsies š.g. 17. aprīlī un "Leimane, Viļums, Grizē" 29. aprīlī. Uz šiem koncertiem būs derīgas iepriekš iegādātās abonementi un biļetes, kas būs pieejamas līdz koncertu norises sākumam.

Par festivāla Latvijas Jaunās mūzikas dienas atklāšanas koncerta centrālo darbu ir izvēlēts minimālisma pamatlicēja, amerikāņu komponista Stīva Reiha (Steve Reich) skaņdarbs “Piano Phase”. Savās jaunajās kompozīcijās uz šo skaņdarbu atsauksies latviešu komponisti – Jēkabs Nīmanis ar darbu “Reartikulētā transformāciju spēle”, Georgs Pelēcis ar pasakalju divām klavierēm “Stīva Reiha Piano Phase atbalss”, Asija Ahmetžanova ar kompozīcijas “Heart Phase radio edition” pirmatskaņojumu un Džeikins Pusons ar skaņdarbu “Downhill Ski”.

Festivāla "Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2021" kodolu veido vairākas koncertprogrammas, kuru centrā ir kāds 20. gadsimta maģistrālais darbs, šedevrs, kas mainījis mūzikas attīstības ceļus – Stīva Reiha "Piano Phase", Ģērģa Ligeti Otrais stīgu kvartets un Žerāra Grizē "Vortex Temporum". Šie izcilie meistardarbi ir bijuši iedvesmas avoti latviešu komponistu jaundarbiem, kuri kontekstualizē, atsaucas, meditē par šo darbu poētiskajiem un tehnoloģiskajiem aspektiem.

Festivāla koncerti šogad tiek dēvēti par kājkoncertiem, jo tiešraidi iespējams skatīties jebkur, arī ārpus mājas, un savu koncertu klausīšanās vietas iesaka paši komponisti. Pirmo koncertu komponisti iesaka klausīties sportojot, sēžot pie kamīna ar vīna glāzi, braucot ar velosipēdu, kā arī atrodoties pie ūdens – ezera, upes vai jūras.

Papildus biļetēm tiek piedāvāti arī izdevīgi kājkoncertu abonementi vienai personai – divām kājām, kā arī sev un draugiem – kopā sešām kājām. Tie sniedz iespēju klausīties visus festivāla koncertus. Abonementi pieejami vietnē ej.uz/muzikasdienas.

Citu koncertu klausīšanās ieteikumiem, festivāla jaunumiem un programmai iespējams sekot līdzi Facebook lapā https://www.facebook.com/komponisti un www.muzikasdienas.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas