11. novembra krastmalā notiks Rīgas svētku kulminācijas pasākumi un lielkoncerts „Rīgas sirds”Jau tradicionāli ierasts, ka Rīgas svētku laikā lielākie pasākumi, svētku lielkoncerts un arīdzan uguņošana notiek 11. novembra krastmalā. Šogad iedzīvotāji un pilsētas viesi 15. augustā gaidīti pasākumā „Labdien, Rīga!”, lielkoncertā „Rīgas sirds”, kā arī aicināti uz krāšņu svētku uguņošanu. Savukārt 16. augustā 11. novembra krastmalā apmeklētājus priecēs sarīkojums „Rīga dejo rokenrolu”.

Atzīmējot Rīgas ostas 815. gadadienu, 15. augustā no plkst. 12.00 līdz 23.00 ikvienam apmeklētājam 11. novembra krastmalā būs iespēja sajust laikmetu elpu no senatnes līdz pat mūsdienām. Lai izveidotu kolorītu, dažādiem gadsimtiem un laikmetiem raksturīgu noskaņu Rīgas ostā, no plkst. 12.00 iedzīvotāji gaidīti Amatnieku tirdziņā „Rīgas osta laiku lokos”. Pasākuma apmeklētāji varēs vērot arī moto spēkratu parādi „Rīga moto”, kā arī sekot līdzi Latvijas Motoklubu asociācijas rīkotajām sacensībām „Rīgas kauss 2015” un tā apbalvošanas ceremonijai.

No plkst. 13.00 apmeklētājus priecēs mūziķu grupas „Jauno Jāņu orķestris”, „Freaks on floor” (Lietuva), „Flame And The Rolltones”, " I Wear* Experiment” (Igaunija), „Pressburger Klezmer band” (Slovākija), „Warsaw Village Band” (Polija), „Otava Yo (Krievija), „ElektroFolk”. Mūziķu sniegumu papildinās norises gan krastmalā, gan uz ūdens, kur būs vērojams motosporta kaskadieru cirka šovs „Motociklistu lode” (Krievija) un ūdens akrobātu šovs, kā arī jauno Latvijas dzejnieku, mūzikas un video multimediālā performance „Stāsti par Rīgu”.

Rīgas svētku lielkoncerts „Rīgas sirds” 11. novembra krastmalā sāksies plkst. 21.00 . Tajā kā sveiciens Rīgas ostai jubilejā skanēs mūsu tautas gadsimtos lolotā un sargātā vērtība – dziesmas. Koncertā varēs dzirdēt dažādu paaudžu Latvijas ievērojamāko mūzikas autoru skaņdarbus solistu Daumanta Kalniņa, Andra Ērgļa, Ievas Sutugovas, Aijas Vītoliņas, Ingusa Ulmaņa, Aigara Voitišķa, Edvīna Zariņa, Aijas Andrejevas, Gunāra Kalniņa, Ralfa Eilanda sniegumā. Koncertā piedalīsies arī grupa „Musiqq”, Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā un koncerta muzikālās programmas idejas ģenerators un mākslinieciskais vadītājs – diriģents Romāns Vanags.

Koncertprogrammas noslēgumā rīdzinieki un pilsētas viesi varēs vērot krāšņu uguņošanu.

Savukārt 16. augustā svētku pasākumi krastmalā iesāksies ar abu Daugavas krastu iedzīvotāju vienojošajām un jau publikas atsaucību iemantojušām virves vilkšanas sacensībām, bet no plkst. 13.00 ikviens aicināts ļauties rokenrola ritmiem. No sirds izdejoties aicinās grupas „Lucky 13 Brothers”, „Maryann & The Tri-Tones” (Igaunija), Pits Andersons un grupa „The Swamp Shakers”, kā arī „Keksi & Big Band”.

Līdztekus muzikālajiem priekšnesumiem krastmalā darbosies Latvijas lietišķās mākslas darinājumu un veselīgu gardumu tirdziņš „Rīgas osta laiku lokos”.

Ar pasākumu programmu var iepazīties Rīgas svētku oficiālajā interneta vietnē: www.rigassvetki.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas