12. Latvijas Stādu parāde jau piektdienJau šonedēļ - 1. un 2. maijā uz apmeklētāko gada pasākumu nozarē - Latvijas Stādu parādi - tiek aicināti dārzu mīļi un dārzkopības profesionāļi no Latvijas un kaimiņu zemēm. Latvijas Stādu parādes norises vieta saglabājas nemainīgi Siguldas Svētku laukumā. Pasākums divu dienu garumā apmeklētājiem ir bez maksas.

Pasākumu 1. maijā plkst. 11:00 atklās Latvijas Republikas Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Stādu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētājs Andrejs Svilāns, LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs, Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Zilvers un A/s Latvijas Valsts meži direktora vietniece Laima Zvejniece. Tradicionāli pirmajā dienā plkst. 11:30 notiks arī reto stādu izsole, kuru vadīs Nacionālā Botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns. Savukārt par kultūras programmu un jautrām izdarībām parūpēsies Siguldas pašvaldības pārstāvji.

Turpinot iepriekšējos gados uzsākto tradīciju, Stādu audzētāju biedrība (SAB), kas ir Stādu parādes organizators, rīko konkursu - šogad tas ir balsojums par populārāko stādaudzētāju Latvijā. Balsojuma uzvarētājs tiks paziņots un apbalvots 2. maijā Siguldas Svētku laukuma centrā plkst. 12:00.

Pasākuma laikā notiks arī sacensība starp audzētājiem par labāko ekspozīciju. Tās veidos ar mērķi iedvesmot apmeklētājus un citus audzētājus, bet balsojuma uzvarētāju noteiks apmeklētāji. Abu balsojumu uzvarētāji iegūs speciālbalvu no TALLINK – jūras ceļojumu maršrutā Rīga–Stokholma–Rīga ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa M/S Isabelle.

Tāpat apmeklētājiem būs iespēja piedalīties FISKARS konkursā, izveidojot labāko puķu dobi. Konkurss norisināsies abas dienas un tam pieteikties varēs pie organizatoriem – Stādu audzētāju biedrības teltī. Balva būs vērtīgās Power Gear dzīvžoga šķēres ar spēka pārnesuma mehānismu.

Svētku laukuma centrā ikviens varēs apskatīt Latvijas tradicionālās lauku sētas paraugu, tajā būs arī dažādi dzīvnieki – truši, aitas un pat bites, kā arī būs iespēja uzzināt visu par dzīvnieku adopciju un varbūt pat aizvest sev līdzi, kādu no dzīvniekiem, pateicoties labo un radošo darbu apvienībai LURDA. Tāpat lauku sētā piedāvās izjādes ar ponijiem.

12. Latvijas Stādu parāde piedāvās:
* Latvijā audzētu stādu izstāde-gadatirgus, iespēja iegādāties Latvijā audzētus stādus - plašākais un krāšņākais piedāvājums no visiem Latvijas reģioniem;

* Retu un neparastu formu stādu izsole;

* Amatnieku un mājražotāju gadatirgus, dārza preces un tehnika;

* Stādu audzētāji veidos ekspozīciju stendus;

* Apmeklētājiem būs iespēja Siguldā baudīt nobraucienu pa rodeļu trasi, braucienu ar trošu vilcienu (maksas pasākumi);

* Par jautrību, noskaņu un priekšnesumiem rūpēsies Siguldas kultūras darbinieki;

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas