15. Starptautiskajā garīgās mūzikas fesivālā viesosies pasaules slavenais Džons Raters


Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā šogad goda viesis būs pasaulslavenais britu komponists un diriģents Džons Raters. Festivāla noslēguma koncertā 8. septembrī Rīgas Domā plkst. 19.00 Raters diriģēs savu skaņdarbu „Rekviēma”, „Te Deum”, „Gloria” Latvijas pirmatskaņojumus.


Anglijā 1945.gadā dzimušais komponists Džons Raters mūzikas pasaulē pazīstams ar kora un instrumentālajiem skaņdarbiem. Ratera skaņdarbi korim, it īpaši „Rekviēms” un „Gloria”, guvuši popularitāti visā pasaulē, tomēr vēsturisku apstākļu dēļ Latvijā šī komponista vārds nav plaši zināms. Komponists aktīvi darbojas arī kā diriģents un mūzikas pedagogs un ir gaidīts viesis dažādos kongresos, festivālos Eiropā, Skandināvijā un Ziemeļamerikā. Viņa viesošanās Garīgās mūzikas festivālā ir īpašs notikums mūzikas cienītājiem Latvijā.


Aprit 15. gads kopš Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” un tā mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais aicina uz Starptautisko garīgās mūzikas festivālu, kas norisināsies no 28.augusta līdz 8.septembrim. Koris „Latvija” šogad atzīmē savas darbības 70 gadu jubileju.


Festivālu koris „Latvija” atklās ar E.L. Vēbera „Rekviēmu” un Pāvela Lukaševska 3.simfonijas pasaules pirmatskaņojumu 28.augustā plkst.19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Koncertā kopā ar kori uzstāsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, solisti Inga Šļubovska, Liene Kinča, Rafals Bartminskis; pie diriģenta pults kora mākslienieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais.


30.augustā plkst. 19.00 Liepājas Sv. Jēkaba katedrālē sadarbībā ar festivālu „Liepājas vasara” un 31.augustā Rīgas Sv. Pētera baznīcā, plkst.19.00 tiks atskaņota G.F.Hendeļa oda „Aleksandra svētki”. Koncertu dalībnieki būs Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, Liepājas Simfoniskais orķestris, Elīna Šimkus un citi solisti; diriģents Risto Josts.


Arī šogad tiek turpināta festivāla tradīcija – latviešu koponistu jaunrades veicināšana, pasūtot Latvijas autoriem īpaši festivālam un korim „Latvija” komponētus opusus. Šajā gadā koris aicinājis Ēriku Ešenvaldu, Imantu Zemzari un latviešu dziesminieku Goran Gora. Koncerts notiks īpašā vietā – Vecā Sv. Ģertrūdes baznīcā, 4.septembrī plkst.19.00. Koncertā piedalīsies koris „Latvija”, diriģents Māris Sirmais. Pēc klausītāju lūguma, koncertā vēlreiz tiks atskaņots Riharda Dubras darbs „Accedite Gentes”.


Festivālu noslēgs vērienīgs koncerts ar Džona Ratera dalību 8.septembrī, Rīgas Domā plkst.19.00.


Biļetes uz festivāla koncertie pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv.


Plašāka informācija par Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla koncertiem pieejama www.koris.lv.Foto: Ansis Starks

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas