22. Rīgas Grāmatu svētki jau šajā nedēļas nogalēLasītāju jau iemīļotie Rīgas Grāmatu svētki, ko organizē Latvijas Grāmatizdevēju asociācija, notiks 4. un 5. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur tiksies dažādu paaudžu lasītāji, autori, mākslinieki un izdevēji.

Šogad svētki solās būt īpaši aizraujoši. Ar plašu grāmatu klāstu piedalīsies 30 aktīvākie grāmatu izdevēji (Izdevniecība Avots, Dienas Grāmata, Jāņa Rozes apgāds, Zvaigzne ABC, Ģimenes psiholoģijas centrs LĪNA, Latvijas Mediji, LU Akadēmiskais apgāds, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Liels un mazs, Madris, Izdevniecība Helios, Prometejs, Latvijas Rakstnieku savienība, Kontinents, Musica Baltica, MicRec, Neputns, Pētergailis, Omnia Mea, Sapņu Spalva, Biznesa augstkolas Turība izdevniecība, Zinātne, ZSC, Jāņa sēta, Valodu Māja, Sol Vita, Latvijas Nacionālā bibliotēka, izdevēja Dace Priede, Latviešu valodas aģentūra u.c.).

Gaidāma liela literatūras daudzveidība – dažādu žanru grāmatas un izdevumi, sākot no praktiskās literatūras līdz vēstures un tulkotās literatūras spilgtāko autoru jaunajiem darbiem. Dzejas, valodas prakses izdevumi, vārdnīcas, nošu grāmatas, zinātniskie, izglītojošie, kultūrvēsturiskie, mākslas izdevumi un biznesa literatūra, kas noderēs gan akadēmiskajam personālam, gan skolotājiem, pētniekiem un studentiem.

Izdevēji piedāvās arī pētījumus folklorā, psiholoģijā, fantāzijas žanra grāmatas un materiālus pirmsskolas vecuma bērniem lasītprasmes apguvei, palīgmateriālus bērniem ar īpašām vajadzībām, literatūru jauniešiem, bērnu grāmatas, grāmatzīmes, laikraksta konTEKSTS izdevumus, žurnālu No More Amber, prātu attīstošas spēles u.c.

Svētku ietvaros Rīgas Centrālās bibliotēkas darbinieki nodrošinās grāmatu maiņas punktu, kur līdzpaņemto grāmatu ikviens varēs iemainīt pret citu.

Apmeklētājus priecēs daudzpusīga kultūras programma un savām interesēm atbilstošus pasākumus atradīs gan liels, gan mazs. Priekšnesumi mainīsies ik stundu, notiks uz Lielās skatuves (1. stāvā), Bērnu literatūras centrā (7. stāvā) un Konferenču centrā (- 1. stāvā).

4. novembrī

 • plkst. 12:30 notiks Rīgas Grāmatu svētku svinīgā atklāšana;

 • plkst. 19:00 Neputns aicinās uz Jāņa Rokpeļņa grāmatas “Raksti” atvēršanas pasākumu;

 • plkst. 17:00 Latvijas Nacionālā bibliotēka ielūgs uz izdevuma “Lasāmvielas. Ceļvedis pa lasīšanas vietām 20. gs. sākuma Rīgā” atvēršanu;

 • plkst: 13:00 Jumava lasītājus aicinās uz grāmatas “Raimonds Pauls – skanošs un klātesošs” atvēršanas pasākumu, bet plkst. 16:00 Zvaigzne ABC uz Zane Daudziņa uz sarunu par elpu, balsi, dienasgrāmatu un dzīvi;

 • plkst. 18:00 rakstnieks Guntis Tālers dalīsies pieredzē par detektīvromānu tapšanu, plkst. 15:00 Latvijas Mediji un žurnāliste Linda Kusiņa-Šulce sarunāsies ar rakstnieci Moniku Zīli par ceļojumiem dzīvē un literatūrā;
  plkst. 14:00 Latvijas Universitātes Akadēmiskais apgāds lasītājus gaidīs Andreja Veisberga monogrāfijas “Tulkojumi latviešu valodā” atvēršanas svētkos;

 • Kokmaizītes svētku ietvaros piedāvās metamo kauliņu spēli “Alfa Bēta ducis” un burtošanas čempionātu ģimenēm ar bērniem.

 • 4. novembrī notiks konference nozares speciālistiem “Eiropas dimensija: Labā prakse tulkojumu aprites veicināšanai no Balkāniem līdz Īrijai” ar ekspertu piedalīšanos no Beļģijas, Bulgārijas, Īrijas un Vācijas. Reģistrācija līdz 2. novembrim.


5. novembrī

 • plkst. 11:00 Liels un mazs vadīs diskusiju par lasītprasmi “Sarežģītais teksta uzdevums”, bet plkst. 15:00 bērni ar vecākiem ir gaidīti uz koncertu BikiDZIESMA;

 • no plkst. 12:00 svētkos viesosies lācēns Ričiju Rū, plkst. 13:00 ar Ukrainas žurnālistu, rakstnieku un politieslodzīto Staņislavu Asejevu, bet plkst. 16:00 notiks tikšanās ar detektīvromānu rakstnieci Daci Judinu;

 • plkst. 14:00 rakstniece Ilze Aizsila stāstīs par izaicinājumiem rakstot literatūru sirdij un dzīvespriekam;

 • plkst. 17:00 Grāmatu apgāds Madris aicinās uz Ievas Ozoliņas grāmatas “Adīsim latviski” atvēršanas svētkiem;
  Bērnu literatūras centrā (7. stāvā) no plkst. 13:00 līdz 17:00 notiks aizraujoši pasākumi pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem – tikšanās ar grāmatiņas “Āpsēns Viljams – Naskā Ķepa” autori Kristu Kukuvasu, “Rūķu zeme Latvija” autoru Valdi Rūmnieku un ilustratori Signi Ēmani, uzzinās kā “Ņukucītis ar Soliņu un Miskasti satikās” un varēs piedalīties Sapņu Spalva radošajā darbnīcā “Uzzīmē savu hieroglifu pats”.

 • plkst. 13:00 mīnus 1. stāva Konferenču centrā grafiskais dizainers no Sanktpēterburgas Daniils Vjatkins jauniešiem vadīs komiksu un grafisko romānu meistarklasi.

 • Turpat, plkst.14:00, vecākus un pedagogus uz prezentāciju “Saruna, kas bērnus nomierina un dziedē” aicinās Latvijas Nacionālā bibliotēka un Norvēģijas Arktikas universitātes profesors Jon-Håkon Schultz.

 • Kafejnīcā Divi Raiņi būs iespējams baudīt autentisku ukraiņu boršču.


Visu svētku programmu atradīsiet: www.gramatizdeveji.lv

Uz tikšanos Latvijas Nacionālajā bibliotēkā – Rīgā, Mūkusalas ielā 3

4. novembrī no plkst. 12.00 līdz 20.00
5. novembrī no plkst. 10.00 līdz 18.00

Ieeja bez maksas.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas