24. septembrī Rīgas ielās notiks velo+auto kāzas!

24. septembrī visas dienas garumā pa Rīgas ielām riņķos vairāki kāzu pāri, baltā kāzu kleitā tērptai līgavai uz velosipēda braucot kopā ar automašīnā sēdošu līgavaini, bet pēcpusdienā plkst. 16:00 tie sapulcēsies Kalnciema kvartālā (Kalnciema ielā 35) uz simbolisku kāzu ceremoniju starp velosipēdu un automašīnu.
Pasākuma mērķis ir attīstīt riteņbraucēju kultūru Latvijā un sekmēt savstarpējas cieņas un sapratnes veidošanos starp riteņbraucējiem un autovadītājiem. Šis pasākums notiek globāla mēroga kampaņas „Moving Planet”, latviskojot –„Uzlādē pasauli!” ietvaros, kuru organizē 350.org un kuras norisi Latvijā koordinē biedrība „homo ecos:”. Šajā dienā vairāk kā 160 pasaules valstīs tūkstošiem cilvēku iesaistīsies dažādās praktiskās aktivitātēs ar mērķi sekmēt pāreju no fosilās uz atjaunojamo enerģiju dažādās dzīves jomās.
Latvijā šobrīd daļa potenciālo riteņbraucēju baidās ikdienā pārvietoties pa pilsētas ielām ar velosipēdu, bažījoties par savu drošību uz ceļa, jo daļa autovadītāju viņus neuztver kā pilntiesīgus satiksmes dalībniekus. Savukārt autovadītāju vidū nereti valda uzskats, ka riteņbraucēji neievēro satiksmes noteikumus un brauc ļoti pārgalvīgi. Tāpēc nepieciešams uzlabot dialogu starp abām šīm satikmes dalībnieku grupām, lai sekmētu, ka aizvien vairāk cilvēku ikdienā izmanto videi draudzīgus pārvietošanās līdzekļus.
„Riteņbraucēju skaita palielināšanās liecina, ka Rīga tuvojas patiesai izpratnei par videi draudzīgu dzīvesveidu,” saka Ilze Viņķele, aktīva velobraucēja un 10.Saeimas deputāte, „Lai arī mums vēl nav pietiekami attīstīta infrastruktūra drošai riteņbraukšanai - celiņi, riteņu novietnes, riteņbraucējiem draudzīgs sabiedriskais transports, šos trūkumus vismaz daļēji var aizstāt ar attieksmi un izpratni. Tādēļ apsveicama velo un auto kāzu iniciatīva, kas izglīto abas puses -riteņbraucējus un autobraucējus. Iejusties otra lomā, pie tam neaizmirstot arī kājāmgājējus - veids kā veicināt toleranci ielās.”
24. septembrī riteņbraucēji un autobraucēji visā Latvijā dosies ielās, piestiprinot baltas lentītes saviem velosipēdiem, kas simbolizēs autovadītājiem draudzīgu riteņbraucēju, un savām automašīnām, kas savukārt simbolizēs riteņbraucējiem draudzīgu autovadītāju. Ne tikai šajā dienā, bet arī turpmāk pilsētas ielās varēs redzēt aizvien vairāk velosipēdu un automašīnu ar tām piestiprinātām baltām lentītēm.
Ikviens riteņbraucējs un autobraucējs baltu lentīti, ko piesiet savam velosipēdam vai automašīnai, Rīgā bez maksas var saņemt veikalos „Gandrs” (Kalnciema ielā 28), „Dutch Bike” (Valkas ielā7), „Studentbike” (Brīvības gatvē 193d), „Electrabike” (Brīvības ielā100), „MiiT” (Lāčplēša ielā 10) un „Pērle” (Tērbatas ielā 65).


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas