26. jūlijā Rīgā koncertu sniegs Dienvidāfrikas grupa FreshlygroundPasaulē skatītāju skaita ziņā lielākā sporta pasākuma – FIFA Pasaules kausa izcīņas laikā tapis zināms, ka Latvijā koncertēs mūziķes Shakira partneri iepriekšējā pasaules futbola turnīra dziesmā Waka Waka – afrikāņu grupa Freshlyground.

Freshlyground savu pirmo uzstāšanos Latvijā sniegs Daugavas koncertzālē Rīgā. Tā notiks sestdien, 26. jūlijā, un biļetes jau tagad pieejamas Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Grupa Freshlyground pirms 12 gadiem izveidota Keiptaunā, Dienvidāfrikā, savukārt grupas mūziķi, kopskaitā 7, nāk arī no Mozambikas un Zimbabves. Grupa savā daiļradē apvieno gan tradicionālos afrikāņu ritmus un folkmūziku, gan blūzu, džezu un aktuālo indie roku.

Aktrise un grupas soliste Zolani Mahola saņēmusi gan vietēju, gan starptautisku atzinību, tajā skaitā žurnāls Glamour viņai piešķīris 2011. gada Dienvidāfrikas sieviešu ikonas statusu. Zolani ir koncertējusi arī kopā ar Robiju Viljamsu un citiem starptautiski atpazīstamiem māksliniekiem. Pēc bērna laišanas pasaulē Zolani kopā ar grupas biedriem devusies turnejā pa Eiropu.

Freshlyground skaņdarbus iecienījuši tādi jauniešu mūzikas producenti kā dubstep pārstāvji Mt Eden, trap mūzikas producents un izpildītājs araabMUZIK un citi, kas radījuši veiksmīgus remiksus un jaunus skaņdarbus, izmantojot afrikāņu grupas darbus. Savukārt popularitāti visā pasaulē grupai nodrošināja sadarbība ar kolumbiešu mūziķi Shakira, radot un izpildot dziesmu Waka Waka (This Time for Africa).

26. jūlijā Rīgā grupa izpildīs labākos skaņdarbus no 6 līdzšinējiem albumiem, un koncertā papildus vokālistiem varēs dzirdēt gan vijoli, flautu, ermoņikas un saksofonu, gan tradicionālos koncertu instrumentus, kā arī afrikāņu mūzikas instrumentus, piemēram, mbira.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas