4. maijā notiks vēl nebijis Lielās virves vilkšanas pasākums


Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienā 4. maijā Rīgā notiks vēl nebijis pasākums – Lielās virves vilkšanas sacensības starp Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotājiem. Pasākums notiks uz Vanšu tilta, jo Daugava ir tā, kas vienlaikus gan sadala, gan vieno Rīgu. Arī visas Latvijas iedzīvotāji var tik dalīti Daugavas labajā vai kreisajā krastā dzīvojošos, ņemot vērā viņu dzīvesvietas.


Lielā virves vilkšana plānota plkst. 15.00, bet jau no plkst. 14.00 notiks gatavošanās šīm sacīkstēm. Dalībniekiem būs jāatzīmējas, notiks instruktāža un virves vilkšanas paraugdemonstrējumi.


Virve būs vairāk nekā 400 metru gara ar atzīmēm, lai dalībnieki zinātu, kur tā jātur. Uzvarēs tā krasta komanda, kura divu minūšu laikā pārvilks virvi pāri četru metru atzīmei.


Sacensībās varēs piedalīties ikviens interesents no 16 gadu vecuma. Dalībniekiem iepriekš, sākot no 23. aprīļa, jāreģistrējas interneta vietnē: www.riga.lv, izvēloties kurā komandā – Labā krasta vai Kreisā krasta viņš startēs. Sacensību dienā 4. maijā vajadzēs atzīmēties, un varēs saņemt īpaši veidotu dalībnieka nozīmīti.


Organizatori aicina dalībniekus izvēlēties ērtu tērpu (vēlams sporta, ar garām piedurknēm) un sporta vai ikdienas apavus, drīkstēs vilkt cimdus, bet nedrīkstēs lietot nekādas smēres. Katrs vilcējs pats uzņemas atbildību par savu veselību.


Virve būs jāsaņem tvērienā ar abām plaukstām no apakšas. Būs aizliegts virvi apvīt ap roku un tad to satvert. Ja vilkšanas laikā dalībnieks nevarēs turpināt vilkšanu (veselības vai citu iemeslu dēļ), tad varēs izstāties. Virves vilcēju klubu instruktori, kuri atradīsies virves vilkšanas zonā, rūpēsies par drošības pasākumiem.


Virves vilkšana ir populārs sacensību veids. No 1900. gada līdz 1920. gadam šis sporta veids bija iekļauts olimpisko spēļu programmā, un tagad virves vilcēji cīnās, lai šo tradīciju atjaunotu. Šogad Londonas olimpiskajās spēlēs notiks virves vilkšanas paraugdemonstrējumi. Latvijā virves vilkšanas sacensības ir populāras, izveidoti vairāki klubi, kas apvienojušie Latvijas Virves vilkšanas federācijā, regulāri tiek rīkotas sacensības.


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas