5.janvārī Rīga svinēs Šerloka Holmsa dzimšanas dienu


2013. gada 5. janvārī Rīgā jau otro reizi norisināsies pilsētas svētki "Šerloka Holmsa dzimšanas diena", informēja pasākuma organizatori.


"Šogad mūsu plānos ir visu pasākumu pamatīgāka sagatavošana," stāsta viena no projektu autorēm, "PR Linija" aģentūras direktore Vladislava Galkina. "Plānoti ne tikai masu pasākumi un tautas svētki, kuri šogad būs krāšņāki un lielāki, bet mēs arī strādājam pie neliela kinofestivāla organizēšanas, kura ietvaros būs apkopotas filmas par Šerloku Holmsu no visas pasaules. Papildus, notiek sarunas, lai uz Rīgu, pēc mūsu ielūguma atbrauktu tautas iemīļotais aktieris Vasīlijs Livanovs, kurš atveidoja slaveno izmeklētāju padomju ekranizācijā, ka arī britu seriāla "Sherlock" zvaigzne Benedikts Kamberbatčs (Benedict Cumberbatch)".


Mūsu pilsēta ir vienīgā pasaulē, kurā svin ļoti neparastu dzimšanas dienu – pasaulē visslavenākā un visu paaudžu milētā izmeklētāja Šerloka Holmsa dzimšanas dienu. Mēs aicinām piedalīties unikālā kostīmu parādē "Šerloku Holmsu gājiens", kas notiks pilsētas centrā un beigsies ar svētku ceremoniju pie slavenās Holmsa mājas "Beikerstrītā 221B" (Vecrīgā, Jaunielā 24).


Šajā dienā visiem angļu rakstnieka Konana Doila slaveno stāstu cienītājiem būs iespēja pārvērsties par pašu izmeklētāju vai kādu citu literāro tēlu. Labākos sagaida balvas, bet visiem dalībniekiem ir garantēta jautrība un neaizmirstamas atmiņas pēc mūsu pilsētas apmeklējuma. Turklāt, programmā ir paredzēti daudzi svētku pasākumi, kuros varēs piedalīties ik katrs svētku apmeklētājs.


Šerloka Holmsa dzimšanas dienas 2013. gada svētku programma


13.00-15.00 "Šerloku Holmsu" gājiens no pilsētas centra līdz Vecrīgai


15.00-16.00 ANGĻU SUGU SUŅU PARĀDE Doma laukumā


14.00-16.00 "AUZU PĀRSLU PUTRU, KUNGS?" Doma laukumā


17.00-18.00 TĒJAS BAUDĪŠANA KOPĀ AR MISISS HADSONI. Vecrīgas kafejnīcas piedāvā saviem viesiem klasisko tējas pauzi plkst. 17.00 – "Five o’clock tea".


14.00-18.00 RETRO FOTOGRĀFIJU SALONS. Fotosesijas svētku viesiem atjaunotajos autentiskajos interjēros un ar tā laika atribūtiem.


No plkst. 20.00 VAKARA SVĒTKU PASĀKUMI. Vakara pasākuma programmā ir ieplānotas kinoskates – filmu par Šerloku Holmsu retrospektīva. Programmā filmas no Krievijas līdz Jāpanai. Nakts klubi aicina uz tematiskām ballītēm Viktorijas laikmeta stilā, kā arī kostīmizēti pasākumi, publiskās izklaides, uguņošana.


Visas svētku dienas garumā darbosies suvenīru gadatirdziņi Vecrīgā, notiks ekskursijas pa leģendārās filmas uzņemšanas vietām, kā arī visiem apmekētājiem būs iespēja piedalīties interaktīvā detektīvā izmeklēšanas spēlē (organizē starptautiskais nakts eksremālo spēļu tīkls Encaunter).


Pasākumu norises laiks un to galīgais saraksts vēl var mainīties. Visa aktuālākā informācija tiks publicēta pasākuma oficiālajā mājas lapā www.holmes.lv.°


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas