Aicina piedalīties festivālā „Staro Rīga 2015”Jau otro gadu pēc kārtas no 18. līdz 21. novembrim notiks gaismas festivāla „Staro Rīga” līdzdalības akcija „Rīgas karnevāls”, kas ar devīzi „Izgaismo savu pilsētu!” aicina uzņēmumus, iestādes un iedzīvotājus veidot krāsainas gaismas instalācijas namu logos un uz māju fasādēm. Tādējādi rīdzinieki ir aicināti radīt svētku sajūtu gan sev, gan pilsētas viesiem, kļūstot par festivāla „Staro Rīga” dalībniekiem un padarot gaišāku Latvijas galvaspilsētu.

„Svinot svētkus, mēs rotājam savus namus. Aicinu visus iesaistīties un kaut uz brīdi kļūt par gaismu māksliniekiem, piedaloties līdzdalības akcijā, svinot un priecājoties par gaismas svētkiem,” aicina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes vadītāja Baiba Šmite.

Pagājušajā gadā gaismas festivāla „Staro Rīga” pirmajā līdzdalības akcijā „Rīgas karnevāls”, izgaismojot savas fasādes, piedalījās 19 uzņēmumi, savukārt vairāki simti rīdzinieku noformēja savu dzīvokļu logus.

Par „Rīgas karnevāla” dalībniekiem kļuva Rātsnams, Latvijas Saeima, Ministru kabinets, Finanšu ministrija, starptautiskā lidosta „Rīga” un daudzas citas iestādes un uzņēmumi Rīgā. Ar saviem pilsētvides objektiem pilsētā svētku sajūtu pilsētā iededza „Lattelecom”, Liepāja un biedrība „Mākslai vajag telpu”.

Uzņēmumi un lielo objektu autori aicināti pieteikt savu dalību, rakstot uz e-pastu: info@staroriga.lv, savukārt rīdzinieki, kas izgaismos savus logus, varēs reģistrēt savus darbus interaktīvā kartē festivāla laikā.

„Rīgas karnevāla” gaismas objekta veidošanā logā, kā arī izgaismoto/pārveidoto fasāžu veidošanā var izmantot dažādas gaismas tehnikas: tonējošas krāsas, krāsainās līmplēves, audumus un citus materiālus, kas nokrāsos logu ailes gaismu, prožektorus, LED spuldzītes un virtenes, krāsainas lampu spuldzes, neona gaismas un citus apgaismes ķermeņus, prožektorus, kodoskopus, diaprojektorus un citas multimediālas iekārtas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas