Aicina piedalīties krāšņajā un unikālajā Rīgas Tvīda braucienā, 5. maijā


Latvijas Veclaiku divriteņu klubs sadarbībā ar Ērenpreiss velosipēdu darbnīcu jau trešo gadu rīko veclaiku velosipēdu un retro tērpu parādi - Tvīda braucienu, kas jau iekarojis popularitāti un dēvējams par krāšņāko un elegantāko velo pasākumu Rīgas ielās, jo tikai šajā parādē Rīga iegūst tādu senatnīgu noskaņu, ka liekas - notikusi atgriešanās pagātnē.
Iedzīvotāji un arī pilsētas viesi aicināti gan piedalīties, gan vērot šo notikumu, 5. maijā, sākot no 14.00.


Tvīda brauciena mērķis ir parādīt un akcentēt pagājušā gadsimta 20.-30. gadu velosipēdu un apģērbu kultūru. Brauciena ideja aizgūta no Londonas, kur pirmais šāds brauciens notika 2009. gadā, vēlāk strauji iekarojot arī citas pilsētas visā pasaulē.
Rīgā šis būs jau trešais Tvīda brauciens un tiek rīkots Rīgas Velo Nedēļas ietvaros (www.rigasvelonedela.lv), bet Latvijā jau piektais brauciens.


“Pagājušajā gada Tvīda braucienā Rīgā, piedalījās jau 400 dalībnieki salīdzinot ar 100 dalībniekiem pirmajā reizē, tādēļ ceru, ka šogad iedzīvotāju atsaucība, līdz ar pieaugošo velosipēdu popularitāti, būs vēl lielāka un ikviens sevi cienošs velo braucējs piedalīsies pats vai vēros šo braucienu, ko noteikti var dēvēt par krāšņāko un elegantāko velo pasākumu Rīgā, jo tikai šajā parādē pilsēta iegūst tik senatnīgu noskaņu, ka liekas - notikusi atgriešanās pagātnē," komentē Toms Ērenpreiss, Tvīda brauciena organizētājs.


Kaut arī Tvīda brauciens ir orientēts uz veclaicīgiem un pilsētas divriteņiem, jebkura velosipēda īpašnieks ir laipni aicināts piedalīties. Galvenais, lai būtu padomāts par retro tērpu. Ieteikums apciemot vecvecākus, kuru skapjos noteikti būs atrodams kas interesants, apmeklēt tērpu nomas, “vintage” bodītes vai lietotu apģērbu veikalus. Lai vairāk iepazītos ar tvīda apģērba nozīmi, vēsturi un saikni ar velosipēdiem, interesenti aicināti uz lekciju 30. aprīlī, plkst. 16.00, Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15.


"5.maijā jau no plkst.14.00 visi aicināti pulcēties Esplanādē un reģistrēties dalībai Tvīda braucienā, kas ir bez maksas. Pirms brauciena ikvienam būs iespēja speciālā frizētavā izveidot retro frizūru vai makijāžu, nofotografēties retro foto salonā, pielabot savu braucamo Ērenpreiss velosipēdu darbnīcā, kā arī izkustēties un iesildīties kopā ar Rīgas Danču klubu jestras mūzikas pavadījumā. Brauciena beigās arī tradicionāli kronēsim Tvīda brauciena karali un karalieni ar īpašām balvām,” stāsta Toms Ērenpreiss.


Tvīda brauciena maršruts - plkst. 16.00 no Esplanādes, sākot ar visu dalībnieku kopbildi, tālāk šķērsojot vecpilsētu - Līvu un Doma laukumu, pāri Akmens tiltam uz Arkādijas parku, metot līkumus pa šarmantā Āgenskalna ieliņām uz Kalnciema ielas kvartālu, kur dalībnieki varēs ieturēt pauzi un piedalīties Vides Filmu studijas sarūpētajās aktivitātēs. Tālāk brauciens virzīsies atpakaļ centra virzienā, kur noslēgumā būsTvīda karaļa un karalienes kronēšana un specbalvas. Vakara turpinājums, mūzika un dejas plkst. 20.00, Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15! Par satiksmes drošību brauciena laikā rūpēsies Valsts un Pašvaldības policija.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas