Aicina skolas atvieglot e-talona atjaunošanu

Rīgā pirms mācību gada sākuma skolēniem, studentiem un skolotājiem ir iespējams atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā noformēt vienkāršāk.

Uzņēmums Rīgas satiksme (RS) piedāvā izmantot pārvietojamā klientu centra pakalpojumu, lai mācību iestādēm nevajadzētu izsniegt katram skolēnam un pedagogam izziņu, bet viņiem – doties uz klientu apkalpošanas centriem.

Tomēr, ja līdz 15. septembrim mācību iestādē neierodas pārvietojamais klientu centrs, tad braukšanas atlaides jādodas noformēt pašiem uz kādu no RS klientu apkalpošanas centriem. Savukārt studenti un profesionālo mācību iestāžu audzēkņi braukšanas biļetes ar atlaidi varēs iegādāties līdz 15. oktobrim. Pēc tam gan arī viņiem vajadzēs individuāli nokārtot visas nepieciešamās formalitātes, ja skolas vai augstskolas vadība būs izlēmusi neaicināt pārvietojamo klientu centru.

«Lai novērstu mācību iestādēm nepieciešamību izsniegt skolēniem un skolotājiem izziņas, kā arī lai skolēniem un viņu vecākiem, kuriem jau ir personalizētais etalons, nevajadzētu doties uz RS klientu apkalpošanas centru, RS piedāvā Rīgas skolām iespēju tieši mācību iestādē uzņemt pārvietojamo klientu centru. Tuvākajā laikā skolām tiks nosūtīti saraksti ar iespējamo laiku, kad konkrētajā mācību iestādē varētu ierasties RS pārvietojamais klientu centrs,» informē RS preses sekretārs Viktors Zaķis. Vecākiem jāatceras, ka 2.–3. un 6.–9. klašu skolēniem statuss tiks atjaunots automātiski, atbilstoši bērna dzimšanas gadam, tāpēc uz RS klientu apkalpošanas centru jādodas tikai tad, ja šo klašu audzēkņi mācības sākuši agrāk vai arī viņu dzimšanas gads atšķiras no klasei atbilstošā.

Ja uz skolu tiks uzaicināts pārvietojamais klientu centrs, tajā statuss braukšanai ar atlaidi tiks atjaunots vispārizglītojošo skolu skolotājiem, 4. klašu, 5. klašu un 10.–12. klašu skolēniem, kuriem ir personalizētais etalons.

Tiem, kuri tikai sāks mācības 1. klasē vai vispār pirmoreiz Rīgā, vispirms jāpainteresējas mācību iestādē, vai tā neplāno iesniegt kolektīvo pieteikumu, lai noformētu braukšanas atlaidi uzreiz visiem, kam tā pienākas. Ja tomēr izrādās, ka ne, tad klientu apkalpošanas centros tiks izgatavots personalizētais etalons ar atbilstošo atlaidi. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments un izziņa no skolas. RS norāda, ka 4. klašu skolēniem nepieciešams pagarināt atlaides saņēmēja statusu, dodoties individuāli uz kādu no klientu apkalpošanas centriem, vai skolā laikā, kad tur viesosies pārvietojamais klientu apkalpošanas centrs. Savukārt 5. klašu un 10.–12. klašu skolēni līdz 15. septembrim varēs iegādāties braukšanas biļetes ar atlaidi.

Augstāko izglītības iestāžu pilna laika studējošie un profesionālo mācību iestāžu audzēkņi, kuri turpina mācības Rīgas skolā vai augstākās izglītības iestādē, līdz 15. oktobrim varēs iegādāties braukšanas biļetes ar atlaidi.

Avots: nra.lv


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas