Aicina uz amatnieku tirdziņu “Ar gardu muti Valmiermuižā”


Senlatviešu kalendārā augusts tiek dēvēts par labības jeb rudzu mēnesi, tamdēļ visi gardēži aicināti sestdien, 11. augustā, uz mājražotāju un amatnieku tirdziņu "Ar gardu muti Valmiermuižā", kas veltīts maizes un labības tēmai.


No plkst. 11.00 līdz 16.00 pie "Valmiermuižas alus" darītavas vietējie mājražotāji un amatnieki piedāvās īpašus gardumus un labumus, ko citādi neatrast lielveikalu plauktos. Plašā klāstā būs vietējās apkārtnes saimnieču īsta, mājās cepta maize, ūdens kliņģeri un citi no graudiem un miltiem gatavoti gardumi.


Maizes darbnīcas "Donas" saimniece uz vietas gatavos jauno rudzu miltu, alus un plānās pankūkas ar dažādu veidu pildījumiem un kā jaunumu piedāvās nogaršot un vērtēt Valmiermuižas alus drabiņu maizi. Tā kā alus cēlies no graudiem, "Valmiermuižas alus" bufete gardēžiem būs sarūpējusi alus maizi, alus saldējumu un citus alū gatavotus ēdienus. Savukārt, lielajā saimes katlā uz ugunskura bukstiņputru vārīs traktieris "Liepziedi un rozmarīns".


Tirdziņa laikā darbosies "", kur Valmieras Novadpētniecības muzeja sievas pastāstīs, kā top maize, ierādīs senos maizes cepšanas darbarīkus un ļaus iemēģināt roku darbā ar piestu un graudberzi. Bērniem būs iespēja atpazīt labības vārpas vai izgatavot papīra dzirnaviņas. Vīri varēs mēroties spēkiem, kāpjot umurkumura stabā un alus kastu tornī.


Plkst. 13.00 tirdziņa apmeklētājus priecēs Valmieras mūzikas skolas koklētāju kvartets "Accorda", bet plkst. 15.00 notiks dziedātājas Kristīnes Kārkles - Puriņas un grupas "Folkvakars" koncerts. Visas dienas garumā Valmiermuižas tirgotavas telpās būs skatāma arī Valmieras Mākslas vidusskolas audzēkņu zaļās prakses darbu izstāde.


Tirdziņš "Ar gardu muti Valmiermuižā" ir Valmiermuižas kultūras biedrības pirmais realizētais projekts, kas iecerēts mājražotāju kustības popularizēšanai un gardēžu tūrisma attīstīšanai Valmiermuižā. Tirdziņi plānoti katra mēneša otrajā sestdienā, kas katrs tiks veltīts kādai noteiktai tēmai. Nākamie tirdziņi būs 8. septembrī, 13. oktobrī, 10. novembrī un īpašs Ziemas saulgriežu tirdziņš 15. decembrī. Ieeja bez maksas.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas