Aicina uz koncertprogrammu “Laiks. Tu. Lūgšana”Pirmdien, 2. janvārī, Rīgas Vec. Sv. Ģertrūdes baznīcā notiks koncerts – mistērija. Latvijā maz skanējuši dziedājumi, Arvo Perta skaņu gleznas, gaismas un skaņas saspēles.

Iecere rīkot koncertu, kas mudinātu vienoties kopīgās lūgšanās, radās pirms diviem gadiem. Sekoja notikumi, kas koncertiem neļāva notikt, un tie kļuva par radošās komandas sapni un cerību, ka tam būs lemts reiz piepildīties. Šis gads ir atļāvis koncertiem notikt, tomēr nesis pasaulei jaunus pārbaudījumus – arvien skarbākus un baisākus. Arvien aktuālāka ir kļuvusi nepieciešamība pēc stipras un kopīgas lūgšanas. Kā gadu iesāksim, tā to nodzīvosim, tādēļ mūziķi savus klausītājus aicina sanākt kopā pašā Jaunā gada sākumā, lai baudītu mūziku un vienotos lūgšanā par mieru pasaulē.

Koncertprogrammā "Laiks. Tu. Lūgšana" skanēs dažādu gadsimtu baznīcas dziedātājumi un lūgšanas latīņu, grieķu, aramiešu, baznīcslāvu, latviešu valodās un igauņu komponista Arvo Perta instrumentālas skaņu gleznas. Dabisks balss skanējums satiks sitamo instrumentu pasāžas un ievibrēs klausītāju sirdis kopīgā lūgšanā. Emocionālajā gara pārdzīvojumā klausītāju vadīs gaismu spēles noskaņas, ļaujot klātbūtnē izdzīvot Gaismas uzvaras stāstu.

Daļa koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu klausītājam būs jaunatklājums un Latvijā skanēs, iespējams, pirmo reiz, tostarp lūgšana "Mūsu Tēvs debesīs" aramiešu – Jēzus valodā. Koncertā skanēs gan austrumu, gan rietumu baznīcas dziedājumi. "Mans sapnis ir, lai mēs šajā sarežģītajā laikā, visi būtu kopā, sajustu kopību un stiprinātos kopīgās lūgšanās. Ja tikai uz mirkli pasaulē apklusīs lūgšana, pasaule apstāsies griezties! To mēs nedrīkstam pieļaut," saka Aleksandra Špicberga.

Koncerta radošā komanda aicina pievienoties šajā kopā būšanā gan pašiem klātesot, gan uzdāvājot šādu iespēju saviem tuviniekiem, draugiem, kolēģiem.

“Tas, ka mums trūktu laiks, ir ļauna ilūzija. Mums visiem ir laiks. Tas mums katru dienu tiek iedalīts vienādās daļās no jauna. Jautājums ir tikai viens, kam mēs tērējam savu laiku? Mēs ceram, ka mūsu koncerts dāvās klausītajiem stundu miera un pārdomu, ļaus stiprināties garā un svinēt Gaismas dzimšanas svētkus," saka koncerta producente Māra Špicberga.

Aleksandra Špicberga ir viena no spilgtākajiem un daudzpusīgākajiem jaunās paaudzes mūziķiem Latvijā, kurai vienlīdz tuva ir kā akadēmiskā, tā baznīcas un tautas mūzika. Aleksandra ir vairākkārtēja valsts un starptautisku jauno vokālistu konkursu laureāte, piedalījusies starptautiskos mūzikas festivālos. Aktīvi koncertē, sadarbojoties ar dažādu žanru izpildītājmāksliniekiem. Aleksandra ir absolvējusi Rīgas Doma kora skolu un šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā profesora Andra Veismaņa kora diriģēšanas klasē.

Elvijs Endelis un Mikus Bāliņš ir klausītāju iemīļoti, spoži un virtuozi sitaminstrumentālisti. Starptautisku konkursu laureāti. Skatītāju atzinību ieguvuši Latvijas Nacionālās televīzijas konkursā "Radīti mūzikai". Aktīvi koncertē, sadarbojoties ar dažādiem kolektīviem, tostarp Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestri. Abi mūziķi ir ieguvuši divus maģistra grādus Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā. Kopš 2013. gada ir Latvijā pirmā profesionālā sitaminstrumentu ansambļa Perpetuum Ritmico dalībnieki, kura sastāvā tikuši nominēti Latvijas Lielās Mūzikas balvai.

Vīru vokālā grupa – īpaši šim projektam izveidota mūziķu apvienība Aleksandras Špicbergas vadībā.

Ivara Vācera režisētas gaismu spēles.

Koncerts vienā daļā, norises ilgums: aptuveni 1 stunda.

Biļetes ir iespējams iegādāties "Biļešu Paradīzes" kasēs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas