Aicinām uz Mākoņu pastaigu Siguldā kopā ar meteorologu Tomu Brici!


Laika prognozes sola, ka sestdien, 21. aprīlī, gaidāmi sevišķi labvēlīgi laika apstākļi, lai, pirmkārt, piedalītos Lielajā Talkā un, otrkārt, pēc kārtīgas pastrādāšanas dotos Mākoņu pastaigā – vērotu dabas mošanos pēc ziemas, ieklausītos atlidojušo putnu balsīs un uzzinātu ko jaunu par vienmēr aktuālo tematu – laikapstākļi.


Pārgājiena īpašais viesis un vadītājs – meteorologs un sinoptiķis Toms Bricis stāstīs un rādīs, kur rodas vējš, kā atšķirt mākoņu veidus, kāda vasara gaidāma pēc ieilgušās ziemas un vai tiešām ir iespējams paredzēt laiku pēc bezdelīgas lidojuma augstuma.


Pārgājiena laikā meteorologs Toms stāstīs par to, kā prognozē laiku, kādi faktori ietekmē klimatu Latvijā, piedāvToms Bricisās pētīt, kā atšķiras laikapstākļi pilsētas centrā un Gaujas upes senielejā, ielūkosies Siguldu skārušo dabas stihiju vēsturē.


Mākoņu pastaigas maršruts: Siguldas TIC – Siguldas viduslaiku pils – Krusta kalns – tilts pār Gauju – Krimuldas muiža – Velnalas klintis – Ķeizarskats – Siguldas centrs. Maršruta garums ~ 10 km.


Pulcēšanās 21. aprīlī plkst. 13:00 pie Siguldas novada tūrisma informācijas centra, Siguldā, Raiņa ielā 3, meklējiet gidu ar oranžu lietussargu!


Pieteikšanās, rakstot uz e-pastu info@sigulda.lv. Pārgājiena dalībnieku skaits ierobežots!


Un atcerieties – nav nepiemērotu laikapstākļu, ir tikai jāizvēlas piemērots apģērbs!


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas