Aizkustinošs stāsts par Rīgu iekļauts piedzīvojumu grāmatā Amerikā2014.gada vasarā amerikāņu žurnāliste Janna Grābere, kuras vectēva dzimtās saknes meklējamas Latvijā, ieradās Rīgā, lai klātienē iepazītu senču dzimteni. Nu viņas aizkustinošais stāsts par Rīgā piedzīvoto un atklāto ir viens no 24 neticamiem piedzīvojumiem janvāra beigās izdotajā grāmatā “Dzīves piedzīvojumi: ceļojumu pasakas no visas pasaules” (“Adventures of a Lifetime: Travel Tales from Around the World”), informē Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs.

“Kad vācieši Pirmā pasaules kara laikā iebruka Latvijā, tas radīja sekas, ko vēl šodien izjūt mūsu ģimene. Mans vectēvs, kuram tobrīd bija vien četrpadsmit gadu, šķērsoja vienu no Rīgas tiltiem brīdī, kad tas tika uzspridzināts. Viņš iekrita upē, bet, kad viņš nāca pie samaņas, visa viņa ģimene bija izgaisusi. Vectēvs tā arī nekad viņus neatrada - tajā brīdī viņš zaudēja visu ģimeni,” stāsta J.Grābere (Janna Graber).

Četrus gadus vēlāk, kad stāsta autores vectēvs bija sasneidzis astoņpadsmit gadu vecumu, viņš devās uz Ameriku, kur nodibināja ģimeni. Visi vienmēr ir zinājuši par viņa jaunības dienās piedzīvoto - zaudētajiem tuviniekiem un mājām. Tāpēc, lai iepazītu vectēva dzimteni un izjustu personīgu saikni ar Latviju, J. Grābere devās uz Rīgu. Vizītes laikā žurnāliste izstaigāja Vecrīgu, apmeklēja Stūra māju, Centrāltirgu, uzbrauca Pēterbaznīcas tornī. Tāpat viņa iepazinās arī ar latviešu kultūru, apbrīnoja jūgendstila ēkas Alberta ielā un nogaršoja vietējās virtuves labumus.

Grāmatā, kas izdota janvāra beigās, pavisam ir 24 patiesi piedzīvojumu stāsti, kas liek aizrauties lasītāju elpai, piemēram stāsts par mukšanu no pērtiķiem Indijas mežos, par bezcerīgu pazušanu bīstamos džungļos Havaju salās, par mēģinājumu burot pāri mežonīgajam Basa šaurumam un, protams, par skatīšanos vēsturei acīs, atklājot dzimtās saknes Latvijā, kā arī daudzi citi.

Godalgotā tūrisma žurnāliste Dženna Grābere ceļojumu stāstus ir rakstījusi vairāk nekā 40 laikrakstiem, žurnāliem un interneta portāliem. Tāpat viņa pilda žurnāla Go World Travel Magazine redaktores pienākumus.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas